you were never really here - lynne ramsay - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
you were never really here - lynne ramsay
"mesleğinde bir ömre yetecek kadar şiddete tanık olan joe, geride kalan hayatını, seks ticareti için kaçırılan kızları kurtararak kazanmaya başlamıştır. new york senatörünün kızını kurtarması için kiralandığı zaman ise bir komplo ağının içine sürüklenir. joe kısa sürede, kendisini ölü görmek isteyen düşmanlarıyla savaşmak zorunda olduğunu kavrayacaktır…" baskasinema.com


 1. senenin sinema olayı mıdır değil midir bilmiyorum ama reddedilemez görsel bir şahaneliği olduğu kesin. baş döndüren görselliğinin bir tık gerisinde kalsa da hikayesi de -yer yer- karmakarışık ve ipucu cimrisi yapısına rağmen çarpıcı.

  Detaylı açıklamalardan ve diyalogdan kaçınan film yoğun psikolojik ögeleri bünyesinde barındırıyor. Hikayeyi birçok farklı şekilde okumak mümkün.

  baş Karakterin geçmiş hikayesi ile alakalı özellikle çok fazla soru havada bırakılmış, ama filmin yapısı içinde can sıkıcı bir duruma neden olmuyor bence bu.

  Yönetmen lynne ramsay'ın şahanesi we need to talk about kevin kadar sürükleyici ve etkileyici olmasa da 2018'in izlenmesi gerekenlerinden. trailer
 2. oyunculukla, sinematografisiyle şahane film. henüz joker'i izlemedim ama joaquin phoenix'in her iki filmde de mükemmel olduğunu lakin you were never really here ile daha bütün bir film izlediğimi şimdiden düşünmeye başladım. hadi bu da benim önyargım. fikrim değişirse eklerim.