1. 10 mart 2015 günü ekşi sözlük'te yapılan "entry numarasının kaldırılması" değişikliğini okurken ve bir yandan dünün en beğenilenlerine bakarken https://eksisozluk.com/entry/49752887 adresindeki entry'de karşılaştım bu site ile. hemen tıklayarak ziyaret ettim. gerçekten sade tasarımı, içerikleri ve hedefledikleri ile ilk bakışta çok beğendiğimi söyleyebilirim. biz aslında kutsal bilgi kaynağı oluşunu sevmiştik her zaman ekşi sözlük'ün. bu site zannediyorum hem bilgiye hem de kültüre doyuracaktır insanları.
 2. şimdilik..
  ilk yapıcı eleştirim, teknoloji konu başlığı olarak
  apple logosu'nun seçilmiş olması..
  teknoloji=apple (en azından bence değil)

  ilginç bir durum aslında, tüm teknolojiyi tek bir ikonla kavramsallaştırmak.
  google'da şöyle bir baktım.
  bana en yakını işlemci ikonu gibi geldi.
  sonuçta teknolojik dediğimiz aletlerin
  hepsinin içinde bir işlemci var değil mi..
  https://cdn1.iconfinder.com/data/icons/hardware-3/96/CPU-512.png
 3. ekşi'nin metalı hali, daha yazarcı hali olarak pazarlanıyor defakto şekilde fakat gel gör ki
  şöyle de bir şey var:
  http://i.imgur.com/T9ofdqo.png
  benim ''amaçsız'' trollemem trollediğim kişilerin, vicdani olmayan kararları, keyfi uygulamaları sonucu doğan bir boşluğu doldurmak üzere kurulmuş bir sitede kabul görmüyor.
 4. duyuru başlığını takip ederken takipten kaldırmak istediğinizde, takip edilen başlıklar bölümünde aynı başlığın bir daha oluşmasına tanık olduğum sitedir. ne demek istediğimi daha net anlatabilmek adına:

  http://i.hizliresim.com/lpwegg.jpg

  edit: sorun çözülmüştür.
 5. trol olmadığı konusunda hem fikir değiliz gençler.

  tanım: öyle görünüyor ki "kültür" odağını kaybedecek olan ve trol karşıtı olduğunu yazmasına rağmen gerekli uygulamaların yapılmadığı, şikayetlere bir cevap verilmeyen ve neticesinde samimiyetini kaybeden ve insanların kendisinden uzaklaşmayı teba olmamak adına tercih edebildikleri, mahalle sıcaklığından metropol vurdumduymazlığına dönüşmüş site.
 6. one
 7. Fındık kabuğunu doldurmayacak yazılar yazmalı mı yazmamalı mı diye düşündüğüm yenilik ve kalite vadeden "interaktif kültür ağı".
  Mesela şöyle bir yorum bulunmalı mı bulunmamalı mı?
  http://youreads.net/yorum/30366
  Kötü bir duruma bürünmesini hiç istemiyorum. Bugün ekşisözlük'ün içinde bulunduğu hal gerçekten çok kötü. Troller, bilgisi olmadan yazan insanlar, yorumunun yarısı küfür olan insanlar,...
  Umarım amacına ulaşır.
  buzlu
 8. bu resimde ki mesajı ciddi ciddi moderasyon mu atmış , merak ettiğim oluşum.

  edit : moderasyon tarafından atılmamış. iki kullanıcı arasında ki mesajlaşma. siz benim sazanlığıma verin.
 9. ciddi ciddi şu şekilde reklamını yapmış olduğum site.
 10. kendisine getirilen bütün eleştiriler zamanında benim sonuna kadar kullandığım özgürlük ortamının benle aynı fikirde olmayan kişilerin kayırılması ve benim uzaklaştırılmam sebebiyledir. bilenler bilir. benim uzaklaştırıldığım gün dağıldı bu platform. benim ölümüne tartıştığım insanlar da o güzel atlara binip gittiler.
  http://youreads.net/yorum/28859
  http://youreads.net/yorum/27812