1. faydalı olabilecek başlık. takipteyim
 2. güzel bir düşünce. yerimizi alalım.
 3. son derece faydalı olabilecek uygulama. ilk kurşunu ben sıkmak istiyorum. youserler olarak enstitümüze katılmak isterseniz, koşulsuz olarak işe alınacaksınız. şimdiden hayırlı olsun. buyrun açıklıyorum:

  part time ya da full time iş arayan arkadaşlara iş öneriyoruz. bir enstitü kurduk. kurduğumuz bu enstitü saatler üzerine. çalışma mantığımız şöyle: istanbul'un belli başlı semtlerinde saatleri ayarlama işini üstlenecek bürolar kuracağız. böylece kimsenin "benim saatim iki dakika ileri, senin saatin yanlış üç dakika geri, gibi sorunları kalmayacak. olur ya işimizi büyütürsek belediyenin de desteği ile bir teftiş kurulu oluşturacağız. bu müfettişler halkın saatlerini kontrol edecek. şayet saati yanlış ayarlı olan birileri çıkarsa bu kişilere maddi cezalar vereceğiz. böylece hem bütçemiz genişleyecek hem de halkımızın saat odaklı sorunları ortadan kalkacak. aynı zamanda enstitümüze isim arıyoruz bu hususta görüşlerinize her daim açığız.
  her türlü iş başvurusu, görüş, şikayet ve önerileriniz için, bendenize şu mail'den ulaşabilirsiniz: [email protected].

  velinimetimiz, fikir babamız ve patronumuz halit beye ise şu adresten ulaşabilirsiniz: halitayarcı@gmail.com saygılar, sevgiler.
 4. sayın yazarlar, okulumda sinema klübü üyesiyim ve film çekmemiz gerekiyor ancak teknik açıdan sorunlar var, kamera yetersizliği gibi
  yardımcı olabilcek arkadaşlar mesaj atabilirse güzel olur
  şimdiden teşekkürler
 5. uzun yol icin gerekli,parcalari ucuz ve kolay bulunan bir arac ariyorum.ikinci el piyadasi son zamanlarda ortalama %25 lik bir artis gosterdi.arac konusunda bilgili youserlara duyurulur.tavsiyeleriniz nelerdir?
 6. o fiyatlara alınacak dizel bir araba kilometresi ve kalitesinden dolayı bakım masraflarından dolayı üzebilir. triger kayışı varsa turbosu hatta kızdırma bujisi gibi saçma parçaları bile yüksek maliyet çıkarma potansiyeline sahip. onun yerine sanayide uğraşma ve maliyet farkını yakıta ekleyip benzinli/tüplü daha mantıklı bir tercih olabilir. km sine rağmen honda toyota gibi japon araçları o fiyatlar için bence dizel peugeot ya da şirket çıkması corsa gibi araçlardan daha sorunsuz ve masrafsız olacaktır. dizelin torku ve ani hızlanmaları tabi ki sürüş zevkini olumlu etkiliyor yakıt masrafı da az gibi görünüyor ama sürekli diken üstünde acaba yine ne sorun çıkaracak ne kadara mal olucak stresini göz ardı etmemek gerekiyor.
  wtf
 7. arkadaşlar merhaba. web siteleri hakkında 2-3 şey danışmak üzere bir web geliştirici / web tasarımcı (web sitesi yapma işinde bilgi sahibi olan herhangi birini) arıyorum. kendini fazla meşgul etmeden bir iki soru sormam gerekiyor, başka nereye yazsam bilemedim. internetten aratsam da doyurucu bir bilgiye ulaşılmıyor. şimdiden teşekkürler.
 8. merhabalar, 18.yy fransası ile ilgili merak ettiğim bir kısım var. marie antoinette ve sevgilisi, kocası dahası onun çevresindeki herkesi öğrenmek istiyorum.. tarih kitabı, roman, makale bilgi edinebileceğim kaynaklar arıyorum. bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı? şuraya bakabilirsin dediğiniz yahut önereceğiniz kitap var mı? ayrıca versailles sarayının yükselişi ve düşüşüyle de ilgileniyorum. aslında bir anlamda fransız ihtilali zamanlarında saray takımındaki durumu merak ediyorum. sosyal ilişkileriyle ilgili fikir sahibi olmam lazım açıkçası. fazla merak kediyi öldürür derler, n'olur şu kediler ölmeden merakımı dindirin.
 9. https://www.youtube.com/watch?v=SXegK7H6pTU

  öhöm allah rızası için almak isteyen?

  doğum günü hediyem için oluur, efendime söyliyim bana sponsor olmak isteyenler için oluur, kendini affettirmek isteyen youserlar için oluur, sadece mutlu etmek için olurr, işte sadaka olur, çocuk sevindiricem adağı olanlar için oluurr... olur yani. kabul ederim her türlü.

  lan alsanıza nolur. herkes üç beş atsa toplarız bence. valla.
 10. istanbul'da önümüzdeki günlerde 1-2 gün kalacak yer lazım.