youreads dayanışma ağı - youreads 1. https://ytcropper.com

  bu siteden yapilabilecek eylem.

  edit: baslik buraya tasininca benim entry havada kalmis. youtubedan video kirpip indirebileceginiz bir sitedir verdigim link.
 2. merhaba. oncesinde de buraya ayni seyi yazmistim. nedense bana onemli geliyor dayanisma ahlaki. olur da yolu polonya/varsova'ya dusen ya da gelmek isteyen biri olursa elimden ne gelirse yapacagimi belirtirim.

  buraya gelebilmek icin pasaport harci parasina ihtiyac duymustum ve cok guzel iki insan hic tanimadiklari ben kisisine gecesinde para gondermislerdi. bende onlarin yardimiyla gelebildim. her hangi bir kisiye benimde bir iyiligim dokunmali. aslinda iyilik kaba bir tabir yardim diyelim.

  [email protected] (kisisel mail adresimdir ve surekli takip etmekteyim. burayi goremesem de oradan ulasabilirsiniz.)

  sevgi ile kalin.
 3. selam sevgili dostlar!

  sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim: bana gitar lazım. aranızda çok gitarcı var biliyorum, gitara başlarken aldığınız daha sonra sizi kesmeyen ve bir köşede mahzun duran gitarlarınıza talibim.

  bugün gitar kursuna gittim. her zamanki tayfaya ilaveten iki de ufaklık vardı 12-13 yaşlarındalar sanırım. gayet yetenekliler benden güzel çalıyorlar. hatta birisi baktım ders arasında satranç tahtasıyla uğraşıyor "gel oynayalım!" dedim, oynadık, fena da oynamıyor. çok da tatlı çocuklar. neyse dersten sonra hocayla konuştuk, meğer çocuklar yetiştirme yurdundan geliyormuş. kimseleri yok. içim parçalandı. pırıl pırıl çocuklar, yaşıtları saçma sapan işlerle uğraşırken onlar gitar çalıyor, satranç oynuyor.

  sonra laf lafı açtı hocaya "ben onlara alırım gitar." dedim. şimdi mesele şu ki, almışken ikisine de almak gerekir. kıytırık gitarlardan da almak istemiyorum. iyi markaların düşük modellerinden almayı düşündüm ama 2 tanesini alacak param yok.

  hulasa, elinizde kullanmadığınız gitar varsa bu çocuklara verseniz harika olur. en azından bir gitar bulsak ikinciyi ben alırım. he gitar gönderme imkanınız yoksa marka, model tavsiyesine de açığım. nitekim ben pek anlamam.

  güveniyorum size desperadolarım benim!

  güncelleme: hala bulamadık gitar.
  güncelleme 2: biraz önce sipariş verdim, rodriguez marka bir gitar aldım. ufaklık beğenir umarım. yalnız koskoca sözlükte bir (1) kişi hariç kimse ses vermedi. hayal kırıklığına uğrattınız beni ponçikler.
 4. Bunu buradan paylaşmam sorun olmaz sanıyorum.
  Hem başlığı takibe alan yazarlara da ulaşmış olur.

  Kütahya'da barınaktaki hayvanların maruz kaldığı eziyeti durdurabilmek için bir imzayı çok görmeyelim;  Video'yu izlemedim, sadece fotoğraf bile durumun içler acısı oluşunu gözler önüne seriyor.
  Barınak orası arkadaşım, hayvanları korumak için değil mi? Bâzı insanları anlayabilmek gerçekten güç.
 5. interaktif sözlükler arıyorum. sözlük kültürüne pek hakim değilim. bir burada yazıyorum bir de ekşiyi okuyorum. şimdiye kadar 32 sözlük buldum. bu listede olmayan bildiğiniz başka bir sözlük varsa mesajla bildirirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

  http://blogsozluk.com
  http://eksisozluk.com/
  http://interaktifsozluk.net
  http://marunsozluk.org/
  http://memur-sozluk.com
  http://tr.instela.com/
  http://uykusuzsozluk.com/
  http://www.110sozluk.com
  http://www.ayisozluk.com
  http://www.bilgisozluk.com
  http://www.cahilsozluk.com
  http://www.denizsozluk.com
  http://www.dertlisozluk.com
  http://www.dunyasozluk.com
  http://www.eskiliufaksozluk.com
  http://www.fenerbahcesozluk.net
  http://www.galasozluk.org/
  http://www.incisozluk.com.tr
  http://www.ironisozluk.com
  http://www.kokossozluk.com
  http://www.kotusozluk.com
  http://www.ktusozluk.com
  http://www.kulzos.com/
  http://www.metusozluk.net
  http://www.muhendissozluk.net/
  http://www.murtecisozluk.com
  http://www.narsozluk.org/
  http://www.rerererarara.net/
  http://www.sozlukarti.com
  http://www.suslusozluk.net/
  http://www.uludagsozluk.com/
  http://www.youreads.net

  sizlerden gelenler ;

  http://www.sivilsozluk.com/
  https://asosyalsozluk.com/
  http://www.omusozluk.com/
  https://hunilisozluk.com/
  http://feministsozluk.com/
  https://gazisozluk.org/
 6. veteriner olan veya bu bölümde okuyan youser arkadaşlara bir sorum olacak?

  evimde beslemiş olduğum japon balığı yaklaşık 2 aydır ters yüzüyor, bazı zamanlar yüzmüyor kendini suyun akışına bırakıyor balığı biraz elimle dürttüğüm vakit veya yemlediğimde tekrar düz yüzmeye başlıyor sonra yine ters yüzüyor veya yüzmüyor.
  sevgili veteriner arkadaşlar balığımın nesi var?
 7. merhaba arkadaşlar

  ankara onkoloji hastanesinde ameliyat olacak bir yakınım için 22 ocak pazar gününe kadar a (-)negatif kan aranıyor. ameliyat kan tamamlanmadan başlanamamaktadır.

  lütfen ankarada kan verebileceklerden yardım rica ediyorum..

  vermek isteyenler özelden yazarsa iletişim bilgisi verebilirim.

  edit: kan bulundu arkadaşlar . herkese teşekkür ederim..
 8. hem kızıllandırdım hem de burdan yazayım. bir üstteki dayanışma isteğine cevap: becerebilir misin bilmem ancak teklifi bir an önce kabul et derim. bir günde çalışsan, senin youreads' e salça olmayacağın o bir gün bile güzel bir gün olacaktır.
 9. selam dostlar,
  köy okuluna atanan, tanıdığım anasınıfı öğretmeni var. sınıfındaki öğrencilerin materyallerinin bir kısmını karşılamış, ancak bir o kadar da eksik var pastel boya, keçeli boya gibi. çocuklar boyayı seviyorlar. minik yavrucaklar için nasıl yardım toplayabiliriz? neler yapabiliriz? teşekkürler dostlar şimdiden.
 10. atatürk ilke ve inkılaplarının meb müfredatında kısıtlamaya gidilmesiyle alakalı bir kampanya var, ne kadar işe yarar bilemem ama, safımız belli olsun...