youreads ekşi sözlük'e dönmesin diyen yazar iticiliği - youreads 1. her başlıkta denk geldiğim tip. ya da sadece bana öyle geliyor bilemedim.
 2. olmayandir. adamlar sonuna kadar hakli. biz eksi'den ne amacla geldik buraya? burayi da mi eksi'ye benzetmek icin geldik, yoksa onun olamayacagi seyler yuzunden buradayiz?

  degerini bilmek lazim buranin.
 3. olacak şey değil dediğim durum. hadi dönelim ekşiye yok şu dönmesin bu dönmesin dönen döner.
 4. kendi adıma konuşmak gerekirse bunun itici olduğunu düşünmüyorum.
  "ekşiye dönmesin diyen" youserlarında bence çok haklı gerekçeleri ve buna bağlı olarak korkuları mevcut. bunlardan biride benim.
  örnek verecek olursak 17 şubat patlaması tek bir başlıkta konuşuldu , tartışıldı ve hisler dile getirildi. akabinde radyoda şiir ve şarkılarla bir anma yapıldı. o zamanlarda başlık sayısı 150'yi geçince "ne çok şey yazılmış" diyor ve kendi adıma seviniyordum , belirtmekte fayda var.
  fakat dün ve bugün itibariyle aynı hisleri , düşünceleri belirten o kadar fazla başlık açıldı ve o kadar entry girildi ki insan bir yerden sonra okumaya , öğrenmeye , tartışmaya yetişemiyor. bende bir süredir bilerek ve isteyerek entry girmiyorum sadece okumakla yetiniyorum.
  elbette bizim ve bu sevdiğimiz platformun size ihtiyacı var. takip edebildiğimce çok değerli badiler edindim ama biraz daha dikkatli olursak herkes daha mutlu olacak gibi.
  fakat son olarak şu itirafı başta kendimize olmak üzere bütün youreads için dile getirmeliyiz.
  ben şu anda başlık akışına ve gündeme bakınca ekşiyi görüyorum. sevgili anketörleri saymıyorum bile.
  lütfen yanlış anlamayın sevgili youserlar ben gördüklerimi aktarıyorum sadece ve "daha iyisini de yapabiliriz"i vurgulamak istiyorum.
  sevgilerle.
 5. ortadoğu'dan uzak duralım, aman ali rıza bey laikliğimiz kaçmasın diyen chp'li arkadaşlardaki kaygının benzerini dile getiren arkadaşların durumudur. zamanında laikliğin üzerine titreyen adamlarla dalga geçilip, itici denmişti şu an durum ortada. aman diyeyim aynı gaflete düşmeyelim uyarıları ciddiye alaım.

  etacarinae'den sosyal mesajları dinlediniz.
 6. ekşi sözlükten buraya gelen bizler, oradan uçurulduğumuz için değil oradaki mevcut yönetimin adil olmayan bir takım zorbalıklarına isyan ederek entrylerini silen ve hali hazırda ekşi sözlükte yazar olarak gelmiş bulunmaktayız.
  biz buraya eski ekşiyi diriltmek için geldik! buraya muhtaç falan da değiliz. kaldı ki burada "borosu ökşosozloğo döndo" diye maval okuyan arkadaşlar, şimdi ekşi sözlükte yazar olsalar bir daha bu siteye uğramayacağına da emin olabilirsiniz.

  yani diyeceğim şu ki, saçma salak kaprisler yapmak yerine ekşiden gelenlerle kaynaşmayı deneseniz bu sizin yararınıza olur!
 7. youreads önce bir ekşisözlük olsun, dönmesine sonra bakarız diyerek savuşturulacak önerme.

  medya etkisi, görüntülenme sayısı, yazar adedi gibi konularda ekşi sözlük gibi bir dev karşısında dururken, hem eski youreads yazarlarının hem de biz yeni gelenlerin daha çok bilgi yüklü entry girerek, medyada daha fazla söz sahibi olmamız gerekirken "geldiniz içine ettiniz" gibi kısır tartışmalara gerek yok.

  önce çalışalım, bir yerlere getirelim sözlüğü; sonrası ise moderasyonun yönetsel kabiliyeti ve vizyonuna kalsın.
 8. ekşiyi bıraktıktan sonra youreads e geldiysek, düzgün ortamı ve doğru işleyen mekanizması yüzünden geldik. burayı bu şekliyle koruyup daha ileriye götürmeyeceksek arkadaşım kusura bakma da ekşide onay beklemekten sıkılıp buraya geldiğini anlarım ben, ekşideki yanlışlara tepki olarak entrylerini silip gelen bir üye olduğunu değil.
 9. imladan bihaber yazarlarin savunduğu iticilik. ekşi tipi basliklar, saçma anketler görmek istememek çok normal. moderasyon henüz tehlikenin farkında değil bence. fuckbuddy araniyor ilanlarının gelmesi yakındır.
 10. (bkz: 28 mayıs 2013 taksim gezi parkı direnişi) başlığının 19 mart 2015 tarihinde açıldığını ve sonrasında yapılan 2. yorumun 8 mart 2016 olduğunu gördüğümde aynı iticiliğin farklı bir çeşidini yaşamadım dersem yalan olur.

  ülkede onca şey yaşanırken kafaların kuma gömülüp yaşanması kadar iticidir kanımca.

  edit: monkey d. furby buranın geziden bir sene sonra açıldığı ile ilgili uyarıda bulundu sağolsun. ancak öyle bile olsa bu konu hakkında konuşulmamasını haklı çıkarmaz diye düşünüyorum.