1. www.youreadsfm.net de test yayınıyla hayatına başlamış olan oluşum. Yeşillendiriniz efendim.
 2. bugün itibarıyla yeni düzene geçmiş radyodur. yayın akışına buradan ulaşabilirsiniz.

  son durumda her gün 21:00-22:00 arasında radyo tiyatrosu dinletileri olacak. meraklılarına duyurulur. yeterince katılım olursa belli bir hava yakalanır diye düşünüyorum. radyo tiyatrosu için ayrıca bir alan açıp orada derli toplu halde yayın kayıtlarını kaçıranlar için paylaşacağız. bu akşamki dinletimiz: "bir cuma hikayesi" olacak.

  dj canlı yayınları dışında kalan saatlerde ise klasik müzik dinletisi sunulacak. o da bu akşam 19:00 itibarıyla başlayacak. radyonun asıl konsepti programlar dışında kalan zamanda klasik müziğe evrilecek. dinleyicilerin kitap okumaları sırasında rahatlıkla dinleyebileceği bir radyo olma hevesindeyiz. özellikle çok yakın bi zamanda android uygulamasını çıkınca kimileri için vazgeçilmez olacak diye düşünüyorum.

  şu an idareten 80'ler konsepti devam ediyor. bunların dışında yayın yapmak isteyen, orjinal fikirleri olan, program yapmak isteyen arkadaşlar olursa bana ulaşabilirler. radyonun sloganını oylama ile birlikte belirledik, konsepti bu doğrultuda slogana uygun hale getirmeye çalıştık. umarım "interaktif kültür radyosu" olmayı başarabiliriz. fikirlere ve desteğe açığız inceleyip görüş öneri bildirmenizde fayda var.
  abi
 3. amatör olarak -benim bildiğim- youreads fm'e çok güzel katkı sağlayan dj'ler vasıtasıyla; gerek eğlenme amaçlı olsun gerekse tüneldeki hoş! sohbetlerimiz oldun sevdiğim bir yer.

  -di'li geçmiş zamanı kullanmayacağım, evet. bir kaç zamandır çekilir yer değil. çok affedin ama başka bir teşbih bulamadım, içine etmek diye tabir edilen bir söz öbeği vardır ya hani; hah tam da öyle sabote ediliyor.

  kaç yaşına gelmiş insanlar dönem dönem ergen diyerek aşağılayıcı bir tavırla sözde çocukluklardan şikayet ederler ya; yaşını başını almış tiplerin o şikayetlere malzeme olan hareketleri yapması kadar da komik bir şey yok. geçen hiç istemeden çok sevdiğim bir arkadaşın yayınından çıkıp gitmeme sebep olan sohbetler... cinsel açlık diyoruz yaa, işte orada zuhur eden durum da tam da budur. kim ne halt isterse konuşabilir, git istersen sanalda seviş-yiyiş ama öylesine nezih olmaya çalışılan bir ortamda gelip insanların huzurunu kaçıracak rahatlıkta yazıp çizme. sana bir şey söylendiğinde de bunu gırgırına ağzında dolandırma mesela.

  herkes farkında ve evet herkes rahatsız. özellikle kadınlar olarak uzuvlarımız üzerinden orada cinsel içerikli lafların dönmesini kınıyoruz! burası bir kültür sitesiyse orada kültürlü insanların barındığı ve sohbet ettiği sitenin bir kolu.. bunu pek çok kere dile getirdiğim içinde bugün burada yazmayı uygun buluyorum.

  dün geceden beri hakkımda yazılanları da okudum ama pişmişliğe tahammül edemiyorum. affınıza sığınarak ancak bu kadar seyreltip yazabildim, amiyane tabirlere yer vermek istemezdim. ama rahatszılığımız artık bilinsin ve herkes gerekiyorsa kendine bir çeki düzen versin. youreads fm, yourads 'in vitrinidir bir nevi. kötü lanse edilmesine ben tahammül edemiyorum bir yandan...
 4. gün içinde harikuleyt parçalar çalan web tabanlı frequency modulation. cidden akışı sevdim.

  henüz sadece dj bona dea'yı dinleyebildim. vakit buldukça diğer dj'leri de takip etmeye çalışacağım.

  yalnız gerçekten anlamadığım şey, nasıl olup da kanalın, sözlük içinde çok az yer bulabildiği. olm, benim kanaldan haberim youreads fm 1 yaşında tünel zirvesi başlığını tesadüfen görünce haberim oldu. düşün. gerçi sözlüğe ara verdim uzun süre. ondan da olabilir. neyse kafalar karışmasın.

  youreads fm şimdiye kadar çoktan sözlüğü aşmalı, dışarıdan dinleyici çekebilmeliydi. bu potansiyel var akışta. oysa bilinirliği sözlük içinde bile yeteri kadar etkili değil. ne bileyim mesela bir dj'in yayın yapacağı gün yayın başlığı öyle coşturulmalı ki, her defasında sözlük içi festival tadında yayınlar yapılmalı. sahip çıkın olm kanalınıza. mis gibi bir okur yazar kitlesi var işte, dinleyici kitlesi de çoğaldıkça keyfi artar yayınların.

  bu yazı da sanki nasihat verir gibi tatsız tuzsuz oldu ama bence aslında ne demek istediğimi anladın sen, sevgili youser.
 5. birşeyler yapmak için çabalayıp emek sarfeden arkadaşları tenzih ederek belirtmek istiyorum ki, insanların huzurunu kaçıran ilgi budalalarının yaptıklarını onaylar bir tavırla programlarına dahil ederek -konuk almak demeyelim zaten 3-5 kişiyiz şurda- "nasıl oluyo bu trollük abi ya?", "senin ne zaman trolleyip ne zaman ciddi olduğunu nasıl anlarız?"muhabbetlerinin kahkahalar eşliğinde dönmesinden soğuyup uzunca bir süre dinlemeyeceğim oluşum.

  başarılıdır veya değildir, o konuya girmiyorum ama trollük dediğin şey badboy'un yaptığıdır, azrael'in yaptığıdır. dersin ki "bu çocuğun canı ölümüne sıkılıyor belli, insanların canını sıkmadan kendini eğlendirmek için sözlüğün içine sıçıyor, art niyetli olmadığını bilsem de basıyorum eksiyi geçiyorum."

  ama daha dün özgecan aslan başlığına "sabah sabah aklıma geldi ehueheu" yazarak iyice edepsizliği ele almış yazarın sesini işten dönüp kafa dinlerken açtığım radyodan evimin içinde yankılandıracağını sanıyorsan yanılıyorsun sevgili arkadaşım.

  ha bu durum umrunuzda olur mu ? olmaz. sizin umrunuzda olmaması benim umrumda olur mu? o da olmaz.

  kimsenin umrunda olmayacağına göre güzel güzel siz kendi bildiğinizi yapmaya devam edin, ben de kendi bildiğimi yapmaya.
 6. dün akşam john mars'ın yayınını dinledim, @evindar konuk oldu, öncesinde de radyo tiyatrosu vardı, sonrasında klasik müziği vardı. tünel kısmında muhabbeti hoştu. iki dj'in muhteşem ses tonlarıyla hasbihal etmesi, arada çalan muhteşem şarkılar vs. bunları şu yüzden söylüyorum; dinlerken kendi kendime "evet, her yönüyle gayet güzel olmuş bu iş" dedim.

  güzel olmuş çünkü bu iş emeğin ve ekip ruhunun ürünü, adminler ; @shaman, @john mars, dj'ler; @bona dea, @night watchman, @merc işin organizatörleri olarak ve nicklerini sayamayacağım "kendilerini biliyorlar" 10 - 15 müdavim dinleyici, "destekleyici" hepsi birden ortaya çok güzel bir iş çıkarıyorlar.

  tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum, demek ki isteyince, emek verince, birlik olunca güzel işler yapılabiliyor. gelecekte bir iş yapacak girişimciler için buraya not etmiş olalım; "ekip ruhu, emek, saygı ve sevgi" bunları yanınıza alın yapamayacağınız iş yoktur.
  abi
 7. şimdi teknik olarak yazmayacaktım, keza umrumda değil, radyo dediğin şey, özellikle bir ekrana bakıp bir kaç şarkı seçerek bir alete bağırdığın yayın, dinleyen var dinlemeyen var, arada bir karakter çıkartıp konuşturuyorum falan misal ben, beni bunun için eksileyen varsa buyursun eksilesin vallahi umrumda değil, keza ha burası olmuş ha başka yer ben gene böğürürüm ekrana bakarak, amma velakin, umrumda olan bir şey var, o da yayınları paylaştığım dj arkadaşlar, onlar benim umrumda, bona olsun pireli olsun, merc, pipo, raptiye, mars ve shaman, bu insanlar benim için değerli ve o insanlar benim umrumda.

  şimdi sana söylüyorum eeyy eksilemeci kardeş: "gel beni eksile sabah akşam beni eksile, vallahi bak, zerre umrumda değil, şurda 29 tane girim var hepsini eksile hepsini zülfiyare yap, mis hibi ohh ne kadar işsiz bir insan olduğunuda göstermiş olursun hem değil mi bebeyim (sizlere 'ğ' ile olan düzgün türkçeyi reva görmedim) haydin şimdi tıkla o mouse ile '-' butonuna tıkla tıklayabildiğin kadar, ama umursayan insanlara değil bana tıkla, hem ben zaten seni umursamıyorum hem de senin de paşa gönlün ossun be gülüm." diyerek sözleriemi tamamlar, umursayan insanların vakitleri için teşekkür eder, benim gibi gelip eğlenenlerin ise gözlerin öperim.
 8. dj'ler yokken dümene geçiverdim. gelip dinleyebilirsiniz, 2016'nın ilk üç ayı için hazırladığım playlistimi yayına verdim.

  http://youreadsfm.net/
  abi
 9. 90ların unutulmuş olan hip-hop, trip-hop, deep house, progressive techno'ları ile gün içerisinde her hangi bir saat aralığında destek vermek istediğim müthiş fikir.