1. edit: bu önerinin çaresi bulundu... merak edenler buraya bakabilirler:
  https://youreads.net/yorum/244127

  filmleri veya kitapları vs. yazarı veya yönetmenin adıyla açmak iyi güzel de, yorumda atıfta bulunurken bkz vermeye çalıştığınızda sıkıntı oluyor. cümle içinde filmden bahsederken, yönetmen adını geçirmek dikkat dağıtıyor. özellikle de birden fazla yönetmen varken. başlıkları sade sadece eserin adıyla açmak yerine (çünkü çok başlık var öyle geri dönüp hepsini düzeltmek çılgınlık olur) bir gizli bakınız devreye sokulabilir eğer mümkünse.

  örneğin: az önce sebastian stan başlığına yazarken paragraf içinde oynadığı fime yönlendirmek için "captain america civil war - anthony russo, joe russo" yazmak zorunda kalmam gerekecekti, o da okumayı zorlaştıracaktı. o yüzden yönlendirme veremedim.

  bir gizli bkz ile açılan pencereye başlığı tümüyle yazarsak ama yorumda sadece captain america civil war görünse çok daha derli toplur olur diye düşünüyorum.

  sevgili moderasyona ve abi'ye arz ederim. şimdiden teşekkürler... ^:swh^
 2. zara'nın söylediklerinin aynısını ben de söylüyorum ama özellikle son söylediğinin altını çizmek istiyorum. gizli bakınıza alınmış (buradaki adı başlık) bir kelime ya da kelime grubununa tıkladığınızda kel alaka bir yere yolluyor bizi.
  ayrıca favoriye bastığınızda o kalıcı oluyor ama beğeniye bastığımızda, aynı sayfayı açıp bakıyorsunuz, beğeni ortadan kaybolmuş, tekrar basıyorsunuz, bu sefer de silindi mi emin olamıyorsunuz.
  dil ve edebiyat kanalı elzem.
  ayrıca yazdıklarımızın ne kadar okunduğunu da bilmek isteriz diye düşünüyorum.
  hero
 3. buranın sahıbı burada deel, heral?!
  mod var mı?! emin değilim...önerileri dikkate alıyorlar mı? en ufak bir işaret yok?! garip bir yer...
  neyse, ''modsuz'' takılmak daha iyi sanki...
  sahıbı bir gelecek bakacak ki, dutluğu, orman olumuş...
  süprüüüüzzzz.
 4. bakınız konusunda yüzde yüz katılıyorum. aynı yönetmenin başka filmine atıf verirken tirenin boşluğuna varıncaya dek düzeltme yapmak zorunda kaldım. maalesef yönetmenleri filmlere nazaran ya da aynı hızda hatırlama durumum da olmadığından, oldukça kullanışsız oluyor bu haliyle.
 5. youreads hatipler kapatılsın.
 6. başlık açarken taslak kaydedemiyor olmak hoşuma gitmiyor. aklıma gelen bir şeyi taslak olarak kaydedeyim de sonra etraflıca yazayım imkanı olsa güzel olur. her zaman uzun uzun yazacak vakit olmuyor. sonra da unutuluyor.
  yeni açacağımız başlıkları taslak olarak kayıt etme imkanı olsa güzel olur.
 7. bir zamanlar radyosu varmış...
  tekrar açılsa fena olmaz...
 8. daha önce burada dil ve edebiyat kanalı olmadığı için, başlık açarken 'çeşitli' kanalına koymak zorunda kaldığımız eski yazılarımızı nasıl doğru kanala aktarabiliriz?
  hero
 9. mevcut bir başlığı farklı kanalla açma seçeneği olsa ne güzel olurdu, olmalı, lütfen olsun. penguenlerle ilgili yazacaktım, penguen dergisinin başlığı var. başka türlü açamıyorum. yoksa ben mi bilmiyorum. saygılarımla arz ederim, rica ederim, please derim. teşekkürler ^:swh^
 10. istatistikler daha sık güncellense. dünün en beğenilen girdileri 10 kasım tarihinde takılıp kalmış.