1. bir kızılderili atasözü şöyle der " yeryüzü bize atalarımızdan miras kalmadı. onu çocuklarımızdan emanet aldık."

  geçmiş kuşakların bize bıraktığı bir dünyada yaşıyoruz. şimdilik biz yaşıyoruz. gelecek kuşaklara bir şeyler bırakmak, onlara biraz oksijen sunmak ve en önemlisi katlettiğimiz doğaya bir nebze özürlerimizi sunmak ne güzel olur. hem de hiç zor değilken.

  dün bir arkadaşımın güzel bir önerisiyle tema vakfı hatıra ormanına kendim ve sevdiklerimin adına fidan bağışladım. dünyada dikili ağacı olmak deyimi var ya. artık bizim bir dikili ağacığımız var. kocaman ağaçlar olacaklar, dallarında kuşlar yuvalanacak. kocaman bir ormanda şehirlerin tozuna, dumanına, zehirli sanai gaz atıklarına, inatla oksijen kaynağı olacaklar.

  giriler giriyoruz, şiirler, şarkılar, kitaplar paylaşıyoruz. özellikle kitapla anılan bir platform olduk. kitap okuyoruz. hammaddeleri ağaç olan sayfaları çevirdikce yepyeni dünyalara adım atıyoruz. tema vakfının hatıra ormanı projesinde "youreads hatıra ormanı" kurmayı başarabilir miyiz? ne dersiniz? iyi bir organize ile bence olur. en sevdiğimiz kitapların isimlerini verebiliriz. kitaplarımızı gelecek nesillere böyle aktarsak. en sevdiğimiz yazarlar, kitaplar büyük bir ormanda hayat bulsa.

  http://www.tema.org.tr/web_14966-2_1/neuralnetwork.aspx?type=37

  edit: an itibari ile fidan sayımız 1069

  edit: bağış listelerini daha sonra yayınlayacağız

  edit: http://youreads.net/yorum/129563 giriye binaen tema vakfı olarak düşünülen youreads hatıra ormanı kapsamında youreads hatıra ormanı kampanyamızı başlatmış bulunmaktayız. fidan bağışlamak isteyen youserler bana veya aşağıdaki arkadaşlardan birine ulaşıp hesap numarası alabilirler. gerekli bilgiler mesaj yoluyla katılımcılara iletilecektir.

  gerekli fidan 2 bin adettir. fidan tane birim fiyatı 5 tldir.

  edit: hatıra ormanımızn kurulacağı alan sit alanıdır satılma durumu yoktur. fidan dikim gününde orman genel müdürlüğü tören yapacak ve isteyen youserler ve katılımcılar törende hazır bulunabilirler. fidan dikimine eşlik edebilirler. ormanımız için şile ve kanlıca bölgesi gösteridi. gerekli fidanı topladıktan sonra anket açacağız ve hangi bölgede olacağını siz belirleyeceksiniz.


  edit: proje için kurulan ekip
  araf
  ruhsuzkozmonot
  bona dea
  lord of the nicks
  deanmoriarty
  beyaz gargamel
  benmorseverim
  tukenen kisi
  clifford clavin
  islaktuvaletterliginecoraplabasanadam
 2. http://youreads.net/yorum/129563 giriye binaen tema vakfı olarak düşünülen youreads hatıra ormanı kapsamında youreads hatıra ormanı kampanyamızı başlatmış bulunmaktayız. fidan bağışlamak isteyen youserler bana veya aşağıdaki arkadaşlardan birine ulaşıp hesap numarası alabilirler. gerekli bilgiler mesaj yoluyla katılımcılara iletilecektir.

  gerekli fidan 2 bin adettir. fidan tane birim fiyatı 5 tldir.

  araf
  beyaz gargamel
  ruhsuzkozmonot
  lord of the nicks
  deanmoriarty
  benmorseverim
  trumpeter
  clifford clavin
 3. abi
 4. 4.000 metrekarelik ağaçlık alan, bir yılda 18 kişiye yetecek kadar oksijen üretir .

  şu an için fidan sayısı: 995^:bildirilen sayılar kapsamında^

  sayılarla ilgili de şöyle bir çarpıcı gerçek var;

  2000 - 995= 1005 ihtiyacımız olan fidan sayısı

  1+0+0+5=6

  biz şu an 2016'dayız.

  2016/6= 336

  3+3+6=12 yani bir yıldaki ay sayısı.

  (bkz: bu da mı tesadüf)
 5. abi
 6. yalnız iyi topladık .
 7. "Bir gün bakacaksınız; gökteki kartallar, dağları örten ormanlar yok olmuş, atlar ehilleştirilmiş ve her yer insanoğlunun kokusuyla dolmuş. İşte o gün insanoğlu için yaşamın sonu ve varlığını sürdürebilme uğraşının başlangıcı başlamış olacak."

  Suqwamish ve Duwamish kabilelerinin şefi Seatle

  şef seattle'ın mektubu

  şu an için fidan sayısı: 1217^:bildirilen sayılar kapsamında^