1. - başlıkları konusunda göre uygun kanalda açabilmek.
  - çaylak sırası beklememek.
  - entry yazarken canlı ön izleme!
 2. youreads'de kitap ve filmleri izleme/okuma listelerine alabilmek çok faydalı bir özellik.
 3. youreads:
  - otomatik ön izleme seçeneği

  ekşi sözlük:
  - başlık, yazar vs. arama yapmak için arama yerine tıklamadan bunu yapabilmek
 4. ekşi sözlük genel bir sitedir. youreads ise edebiyat-sinema üzerine yoğunlaşmış bir sitedir.
 5. yourreads amerikan dizisidir, ekşi türk versiyonudur.
 6. ekşi sözlük'te zamanında format diye bir şey vardı.
  mesela şöyle başlık başlık denmezdi. başlık kafaya giyilir/takılır.
  burada var mı ben de bilmiyorum açıkcası.
 7. eksi sozlukte genel olarak kimse kimsenin yazdigina pek saygi duymaz ve anlamak istedigini anlar sonrada kargasaya sebep olur.herkes bi yaris icinde sanki onu nasil kotuleyebilirim dusuncesindeler ama iyi seyleri de yok degil tabi.dedigim gibi ortaya konulan bu davranislar iyi olanlari da silip atiyor.youreads'te su ana kadar hic boyle biseyle karsilasmadim ve eminim burdaki kimse de bu tarz seyler yasansin istemez.
  varda
 8. ekşi sözlük gereksiz bir reklam alanı ve siyasi tartışma ortamına dönüşerek özgünlüğünü kaybetmiştir.

  insanlar ekşi üzerinden, kendi ve çevrelerinin reklamlarını yaparken bir yandan, diğer tarafta ego tatmini, taraftar tartışmaları, siyasi kavgalar, cinsel açlığı bastırma adına karşı cins araştırma çabaları ile abzorde edilmiş bir siteye dönüşmüştür. yazık olmuştur.
 9. youreads içi dolu olanı, daha güzeli
 10. youreads daha çok kitap ve sinema üzerine yoğunlaşmışken ekşi sözlük her şeye yoğunlaşmış. her şeye yoğunlaşınca da ister istemez olay çorbaya dönüyor. youreads'in katetmesi gereken uzun bir yol var. üzülerek söylüyorum ki bir film hakkında bir şeyler okuyacaksam hala ekşi sözlük'ü okuyorum. youreads çok daha ciddi ve kaliteli bir yer olsa da henüz içerik yeterli değil.

  ekşi sözlük'ü bırakmış biri olarak bir artı yönünü de söylemeden geçemeyeceğim. tabii bence artı yön. istediğiniz yazara ayar verebiliyordunuz. burada ikinci kural var. iki saat adamın tüm yazdığı yorumları okuyorum sonra uzun bir entryi ile ayar vereceğim. ikinci kural. ya özgürlüğüm kısıtlanmış hissediyorum. belki doğrusu bu ama eski alışkanlıklarımı arıyorum. tam tatmin olamıyorum bu platformda.

  en önemli farklardan biri de burada troll yetersizliği. benim gördüğüm kadarıyla üç kişiyiz. dün ismini hatırlayamadığım biri alevileri trolllüyordu. bir @abi nickli yazar var bir de ben. bence yetersiz.