1. ben de ekşiden gelen biri olduğum için yazmıyorum ancak aynı konuda türlü türlü başlıklar ve mesajlar zaten mevcutken, hala aynı konu hakkında farklı laf oyunlarıyla konu açmak da ne yazık ki o çok değerli sol çerçeveyi güzelleştirmiyor. "aramaya inanarak" daha az ekşitebiliriz bu platformu.
 2. onları besleyenler olmazsa geldikleri gibi gideceklerdir. (bkz: do not feed the troll) yani iş sizde bitiyor youserlar.
  vagus
 3. ekşi sözlük' te uzun süre çaylak sırasında beklemiş ama yazarlığa terfi edememiş, ekşi sözlüğün yozlaşmasından, kaliteli yazarların kaçmış olmasından mütevellit sözde şikayetiyle birlikte burayı da sözlükte tavsiye edilen şeylerin dikkate alınması gerekçesiyle inceden överek buraya taşınmış fuck buddy aranıyor ilanları gibi başlıklara entry giren ve şu an bu başlığa yazan kimi arkadaşları kraldan çok kralcı olmakla suçlayan youserları gösteren başlıktır.

  kimse rahatsız olduğu şeylerin kaldırılmasını istemiyor ama ekşi sözlükte başlayan isyanın sebebini, temellerini, bir çok sebepten dallanıp budaklanmasını anlayamamış olan bir zihniyete kalkıp da burada zaman zaman doğal olarak oluşan savunma mekanizmasının sebebini anlatamazsın. burada ekşi sözlükten gelen yazar grubu ne yapar ne eder bilemem belki ama ekşi sözlük' te sol frame de youreads başlığını görüp gelen sözde okuyucuların az çok ne yapacağı belli. daha çok yazasım var ama çok yorgunum sözlük. iyi geceler.
 4. youreadsin incilesmesinden iyidir eksimesi
 5. insan belki önce kendisi için yazmalı. sonra başkalarını düşünerek. burayı ekşileştiren, önce başkalarını düşünerek yazanlar olabilir; beğenilme kaygısıyla, rahatsız etme güdüsüyle, vs.

  şahsen ben burayı, izlediğim ve izleyeceğim filmleri sınıflandırmak, okumak istediğim kitapları sıraya dizmek ve düşüncelerimi önce kendim için not edip berraklaştırmak için kullanıyorum.

  benzer kaygıları duyan insanların çoğalmasını elbette arzularım. sözlüğün formatı bunu teşvik ediyor. ancak ekşi tipi entrylerin bu tip insanları uzak tutacağından endişe ederim. yine de belirtmek isterim ki ekşi yazarlarla sorunum yok. tek derdim diğer tipteki yazarların azlığı. düşünceyi tetikleyen diğer düşüncenin kısırlığı. keşke onlar da ekşi yazmayı tercih eden yazarlar kadar çok olsa ancak ekşicilik kadar kolay bir uğraş değil bu, orası kesin.
 6. beklentilerle gerçekler kıyaslandığında ortaya çıkan hoşnutsuz şeyler için sözyleyecek olduğumuz bir şeyler, yakıştıracağımız sıfatlar, benzeteceğimiz başka "beğenmediklerimiz" olması gayet normal.

  ancak fark ettiyseniz, bir şeyin "olmaması" değil şikayetlerimiz. başka şeylerin "olması".
  çünkü "yeterince kitap yorumu yok" ,"jaliteli film yorumu yok" , "kültür--sanat başlıkları az ve kalitesiz" diye şikayet etmeye başlarsak "neden elini taşın altına koymuyorsun?" derler adama.

  arama kutusuna yazdın "içimizdeki şeytan - sabahattin ali" ve hiçbir şey çıkmadı diyelim.
  yapacak olduğun şey basit; okuduysan kendi yorumunu koyacaksın, okumadıysan başlığını açıp kitap hakkında yorumu, söyleyecekleri olanları davet edeceksin.

  diyelim ki sen, bu siteye kalite anlamında çok şey kattın, kaliteli bir kullanıcısın. eyvallah, sağ ol da herkesten senin kadar kaliteli olmasını bekleyemezsin ki?

  neymiş efendim bi laf duymuşlar "sol frame". sol frame nedir yahu? lets talk english and name it as "left frame".
  neymiş efendim sol sütun çok kalitesizmiş. kaliteli başlıkları sen diz oraya kardiş? beğenmediğin kalitesiz başlığa tıklama?

  ekşi gibi çok hareketli olsun istiyorsun ama youreads gibi kaliteli olsun istiyorsun.
  hiç mi duymadın "nerde çokluk, orda bokluk" lafını?


  arkadaşlar, kendinize gelin. elinizden gelen bir şey varsa yapın, yoksa bu haliyle kabul edin. nedir yani?
  ha, gönül ister ki her tıkladığımız başlıkta bilgi dağarcığımız büyüsün, ufkumuz açılsın. ama olmayınca da olmuyor.

  ekşi'ye de bok atmayı bırakın. türünün ilk örneği, hâlâ kalite anlamında çok nadide başlıklar, konular, yorumlar var. ama "nerde çokluk orda bokluk" yasasının getirdiği üzere kalitede düşüş mutlaka olacaktır.

  artık kime, niye kızdıysam...

  *buraya bir adet içinde "ekşi" geçen kelime şakası gelecek.
 7. yakinda eklenecek kanal ve baslik engellemeyle onune gecilecek olan eksime.
 8. bilgi paylaşmaya heves bırakmayandır..
 9. ekşi sözlükten gelen biri olarak katıldığım önerme.
  yakında survivor 2016 burada da gündem olursa şaşırmam.
 10. youreads'e gerçek anlamda zarar veren durum.

  kalitelisi, iyisi olur mu emin değilim ama bence troller bulunduğu mecraya zekice oluşturulmuş mizahla katkı sağlar, arada bir ortaya çıkar, turnusol işlevi de görür.

  maalesef bizde durum böyle değil. devamlı bir ilgi budalalığı, kurgu yoksunluğu, insanların damarına basayım yazma ihtiyacı hissedilsin diyerek oluşturulmuş, açıldığında troll yazısı/beyanı alenen belli olan işler yapılıyor.

  troll de olsa bulunduğu platformun eşiğini, seviyesini düşürmeye çalışmaz, zarar vermez. kaldı ki gördüğümüz seviyedeki trollük denemelerini yapabileceğin birçok farklı mecra var bırak insanların heveslerini kurcalamayı.

  bu yorum dolaylı olsa da trolleri besleyecek ama bu konuda ilk ve son yorumum.
  ozee