1. futbol yorumuna katlanmayanlar, konuşma özgürlüğünden haberdar olmayanlar, seviyeli ve düzgün konusan herkesin kendini rahatça ifade edebildiği bu ortama katlanmayanlar doğruu bi yerlere, yallah. psikolog falan olabilir mesela. profesyonel destek almak bu tip tahammülsüzlük durumlarında iyi olabilir belki
 2. "youreads'te x yapılmasın"cılardan gına geldi artık. aynı, ülkedeki hükümet yöneticileri gibisiniz. bir şeyde bozukluk varsa tümden kapatalım hesabı görülüyor. bugünkü "şu kapatılsın" gündemimiz de futbol. futbol yorumu yapmasam dahi yapana yapma diyeceksek ne anlamı kaldı sözlüğün? yorumlarda argo ve seksist ifade kullanılıyorsa ona göre uyarı yaparsın. aklı selim şekilde yorum yapan, entry gireni de engellemiş olmazsın böylece. neden bizler kendi sevmediğimiz şeyleri yok saymaya çalışıyoruz anlamıyorum. yemek tarifi vereni de, futbol yorumu yapanı da, felsefi yazanı da kabul görmek durumundasınız. sıkıldım herkesteki tek tipçi anlayıştan.
 3. tamam kanka.

  siteye geleli 10 gün olmuş ne yapıp yapmayacağımızı şimdiden belirliyor adam.

  ben buraya geldiğimin 10. gününde kurallara karşı gelecek bişey yapmayayım diye titizlikle yazıyordum, adam yeni kural koyuyor kendince.

  --

  ha bu arada futbol konuşanları blokluyormuşsun, alırım bi dal.
 4. her kuşu siktiniz bir leylek kaldı

  bırakın isteyen istediği yere yorumunu yapsın. gözüne hoş gelmeyeni engelle geç zorla okutan mı var neyin mücadelesi bu.
  kurallar dahilinde isteyen istediği başlığa istediği yorumu yapabilir fazla kafaya takmayın.
 5. başlık ve yorum birbirine yakın anlamlar içersede aynı anlamlara gelmiyor. şahsen ben youreads de her şeyin yorumlanmasını isterim. buna bir futbol maçı da dahil.

  futbol maçlarının analizleri, yorumları okunabilir şekilde yazılırsa keyifli bir yazıya dönüşüyor. maçı izlemesek bile yapılan tasvirler sayesinde maçı izlemiş gibi oluyoruz. maçların neredeyse hiç birini izlememiş olsamda sow un gollerinin hepsini gözümde canlandırabiliyorum yazılar sayesinde.

  yoksa 32 şubat 2023 x y maçı başlığına gelip "şaşırtmadı." yazmaya bende karşıyım lakin ifade özgürlüğü var.
 6. her spor gibi futbol da izlemesi, yorumlaması zevkli bir etkinlik. kalitesi ekşi sözlük futbol başlıklarına dönmediği sürece sözlüğümüze kalite ve çeşitlilik katacaktır.
 7. yorumlanmalı ama fair-play kuralları gözetilmeli diyerek bir parça destekleyip bir parça karşı çıktığım öneri.

  zira "koyduk mu!" hoş değil hatta ayıp.
  "kocan kim bileceksin!" iğrenç.

  insan gibi yazmak gerek, her yere...
 8. zülfiyare dokunmuştur
 9. youreads'de her konunun konuşulması, her türlü fikrin, düşüncenin dillendirilmesinin gerektiğini düşünen biriyim. toplumu ilgilendiren, etkileyen, hatta bir anlamda yön veren kitap, sinema, tiyatro, resim, fotoğraf, sanat, haber, müzik, yemek vb. gibi futbolun da toplumu etkilediğini ve youreads'de (kurallar dahilinde) konuşulması gerektiğini düşünüyorum.

  bazı youserlar futbol konuşmayı maç değerlendirmesi yapmak olarak algılıyorlar.

  eğer futbol konuşmak deyince anlaşılan buysa (maç değerlendirmek) ben de bu anlamda paylaşımların burada yeri olduğunu düşünmüyorum.

  not: yorum içerisinde bahis sitesi reklamı vermek de apayrı bir kültür hazinesi ortaya çıkarıyor.