youreads temin edilemeyen kitapları bulma servisi - youreads

 1. hepimizin vardır böyle küçük sorunları.. birbirimize yardım edebilirsek ne mutlu...

  terry pratchett ve stephen baxter'ın yazmış olduğu uzun dünya kitabını hiçbir kitapçıda (d&r, inkılap kitabevi, sahaflar) ve kitap alışveriş sitesinde bulamadım. ebup versiyonunu buldum ancak readerdan okumak istemediğim bi kitap olması sebebiyle kendisine cismen ulaşmak istiyorum. ithaki yayınlarının 2014 yılında bastığı bu kitabın, o sene de goodreads'de en iyi bilimkurgu kitabı seçilmesi ve devam serisinin bile çeviri aşamasında olmasına rağmen kitabın hiçbir mecrada olmaması benim inat damarlarıma dokunmuş ve cismen sahip olmak istememe neden olmuştur.

  içime dert olan bu meseleye yardımcı olursanız ne mutlu size, bize ve bundan sonra kitap bulamayanlara yardım edenlere... en küçük derdimiz bu olması dileğiyle..
 2. bu konunun uzmanı benim. siz yazın ben bulurum. ciddi söylüyorum.

  bu bende eski eser arama işiyle başladı. kendimde kafaya taktığım kitapları (ki bunlar eski el yazması eserler) ya newyork kütüphanesinde, ya fransada buluyorum.

  not: bulurum dediysem ben bulup satıp para alacak falan değilim. size ya alacağınız yeri söylerim ya kütüphaneyi ama bir şekilde bulunur o kitaplar :)
 3. atlas silkindi - ayn rand

  birileri tekrar basmalıdır.
 4. açık toplum ve düşmanları - karl r. popper

  ve yazilmiş ama tekrar etmekte fayda var. ayn rand'lar.
 5. sadun boro - vira demir / istanbul'dan antalya'ya denizciler için rehber

  28 nisanda istanbula istanbula gelecegim.. sahaflarda gözünüze takilirsa lütfen alin..geldigimde ilk müsait zamanda yaninizdayim..
 6. ulasamadiginiz yabanci yayinlar icin mesaj atabilirsiniz. universitemin cok zengin bir kutuphanesi var ve online olarak sunulan bircok kitap var. hatta acil durumlar icin tarama bile yapabilirim.

  bircok database erisimim de mevcut ulasamadiginiz makaleler icin emrinizdeyim.