1. moderasyondan izin almam neticesinde birkaç bir şey söylemek istiyorum.
  arkadaşlar ben tıp fakültesinde bir öğrenciyim. çoğu zaman çocuk onkoloji kliniklerinin önünden geçmek durumunda kalıyoruz. içeride muhtemelen çoğunuzun hayatında görmediği kadar acı çeken, yalnızlıkla boğuşan kanseri yenmeye çalışan çocuklar var.
  çocuklarla yarım saat konuşsanız dahi mutluluktan gözleri parlıyor, elimizden geldiğince ilgilenmeye çalışıyoruz biz de. ancak aralarında 6 7 aydır hastahane duvarlarından başka bir şey görmemiş, hiç dışarı çıkmamış, yalnız, hayata küsmüş küçücük çocuklar var. zaman geçirmeleri için bazen oyuncak gibi şeyler götürüyoruz ama yeterli desteğimiz yok.
  herkesin hayat mücadelesinde olduğunu biliyorum, ancak eğer oyuncak gibi çocukların zaman geçirmesine yardımcı olacak şeyler göndermek isterseniz, bana ulaşmanızı rica edeceğim. ayrıca niyeti olan arkadaşların son dakika gelişmesi olarak 5. editi okumalarını rica ediyorum.
  kesinlikle para kabul edilmiyor, göndereceğiniz oyuncak, kitap ve benzeri eşyalar çok makbule geçecek küçük çocuklar için, sevindireceksiniz,böyle bir uygulamaya destek vermek isteyen youserlerin iletişime geçmesini temenni ederim.

  edit: eklemeyi unuttuğum bir ayrıntı, hastahane: inönü üniversitesi tıp fakültesi

  edit2: abilerinin/ablalarının yolladığı hediyeleri çocuklara ulaştırdığımızda mutluluklarının resmini çekip gene bu konu altında paylaşacağım. herkese çok teşekkürler.

  edit3: arkadaşlar inübat adıyla üniversiteye gönderebilirsiniz, hiç olmadı kargo firmasına bir şekilde ulaşır buluruz kargoları, ya da özel adres de verebilirim. ancak yardımcı olacak youserler yardımı yapmadan önce bilgilendirirse çok makbule geçer, hastahanede kaybolan kitap oyuncak olmasın isterim.

  edit4: şuan 10 kadar youser destek oldu ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar hepsine ayrı ayrı minnetimi sunuyorum, hepiniz güzel insanlarsınız. bu arada genel olarak çocukların yaş aralıkları sorulmuş. arkadaşlar çocuklar genel olarak 4 ile 10 yaş aralığındalar. herkese tekrar teşekkür ederim.

  edit5: hastahanedeki doktorlarımızdan bir uyarı aldık. biliyorsunuz kanser tedavisi gören çocuklar ağır kemoterapi ve radyoterapiye maruz kaldıklarından immün süpresyon yani bağışıklık sistemi aksaklığı görülüyor. bundan dolayı gelen eski oyuncakları dezenfektana tabi tutup öyle vermeyi düşünüyorduk. ancak dezenfektanların tam işe yaramayabilmesi ve çocuğa hastalık bulaşma riski göz önüne alınarak, dezenfekte edilse dahi kullanılmış oyuncakları çocuklara vermememiz söylendi. bu doğrultuda hareket etmek durumundayız. sadece yeni eşyalar kabul edebiliyoruz.
 2. memlekette hala iyi insanların olduğunu gösteren bir başka kampanya.

  insanlar küçücük bir çıkar uğruna yalamadık göt bırakmazken ortalıkta, hiçbir menfaat gözetmeksizin küçücük bebeleri kendine dert edenlere selamlar olsun.
 3. güzel ve destek olunması zor etkinlik. ancak oyuncak alıp yollayabilir benim çevremdeki herkes. oyuncak görmeyeli on beş yıldan fazla olmuştur sanırım. inşallah destek bulur.
 4. "inönü üniversitesi tıp fakültesi elazığ yolu, 15 km. / malatya" adresini girmemiz yeterli mi yoksa onkoloji bölümü diye belirtmeli miyiz diye düşündüren başlık.
 5. hakikaten youserler iyi insanlarmış. bir çoğu gizli olsun diye ses bile çıkarmadı, gizliden gizliye pm'den adres aldılar. şov insanı yok burada, herkese teşekkür ederim.