1. bir kampanya. genç kardeşlerimizin yapmak isteyip ulaşamadığı hayallerini gerçekleştiriyoruz. maddi manevi elimden geleni yapacağım olay.

  ya tabii bir ciddiyet olmalı. zengin olmak istiyorum diyen yazara bir ateist olarak dua edebilirim. ancak diyelim ki bir genç sinemacı nuri bilge ceylan ile tanışmak istiyorsa ben yardımcı olabilirim.

  diyelim ki mardinde yaşayan 12 yaşındaki bir kız istanbulu gezmek istiyorsa bir yazar yardımcı olur sanırım. yapabildiğimiz kadar.

  şimdi bu başlığa herkes hayalini yazıyor. yardım edebilecek biri varsa ona zaten ulaşır. ancak her ay bu başlıkta en çok fav alan yazara hepimiz yükleniyoruz ve hayali için elimizden geleni yapıyoruz. elimizden bir şey gelmiyorsa bile gerekirse twitte tt yaparız.

  lan bunu ekşide yazsam ne ayar yerdim ama üç beş kişinin hayalini gerçekleştirebilirdim. neyse ilk ben başlıyorum.

  hayalim game of thrones dizi çekiminde bulunmak.
 2. guzel bir kampanya olmus. hayalini gerceklestirebilecegim birileri cikar mi bilmiyorum. ben de ihsan oktay anar ile tanismak elimdeki kitaplarini imzalatma hayali kuruyordum. nasip olmadi. kendisini taniyan birkac kisi ile tanistim ama aldigim bilgiye gore okurlari ile cok dialog kurmayi sevmiyor ve hatta kitaplari hakkinda hic konusmuyormus. korktum nedense bunlari duyunca o yuzen hayal olarak kalacak sanirim.
 3. benim hayalim yok sanırım, ben hayallari törpülenmiş bir adamım. hayattan beklentim de yok, sadece yaşıyorum. bir teknem olsun, dünyayı gezeyim gibi dertlerim de yok, o teknenin bakımıyla kim uğraşacak şeklinde düşünürüm. dünyayı gezmek istersem gerçekçi bir planla bunu uygulamaya dökmem gerekir. belki de hayalim olmasını istemek bile hayalim olabilir. iyi bir insan olmayı dilemek de hayalim olabilir. kimisi der çok iyi bir insanım diye. ben iyi bir insan olduğumu da düşünmüyorum. buna başkaları karar versin diye beklerim. iyi bir insan olamam dedikodu var, fesatlık, kompleks hepsinden var. başlığa bir örnek vereceksek nusret denen adam'ın döktüğü tuzları birer birer ona yedirtmek hayalim olabilir. bir kova çankırı tuzu alıp başından aşağı boca edebilirim. dökerken de al ulan al amuaaagodum şeklinde bağırmak.
 4. satın aldığım plakları dinlemek için nostaljik pikapa ihtiyacım var, arıyorum ama bulamıyorum, piyasadaki satıcıların çoğu sahtekar ya da fahiş fiyat veriyorlar.
  kampanya için teşekkürler...
  (bkz: @solinvictus) ' a teşekkür ederim önerileri için.
 5. butun hayallerimi benden baska gerceklestirecek kimse olmadigini ya da imkanin cok otesinde olduugunu anladigim kampanya. hepsi hayal kalacak yani.kalmasa da bir bes yili var.
  misal en buyuk hayalim yonetmen olmak: su anda yaptigim yuksek lisansi birakip tazminata da duserek sinema okuyamam. okusam bile piyasa bana uygun degil.

  daha once yazmistim, peyami safa'nin kitaplarini ingilizceye tercume edip yayinlamak. ustune bir de ayse sasa'nin sebek romanini ekleyelim. ama para lazim, tecrube lazim.

  ha bakiyorum, yardimci olabilecegim bir hayal de yazilmamis henuz.
 6. ünicorn istiyorum. ünicornları severim ünicornları severim üni üni ünicorn :)
 7. yerleşmek istiyorum.
 8. site o kadar hısım akraba olmus ki kimse gercek sıkıntısını ve hayalini bile söyleyemiyor..yazık
 9. şuan için seneye mezun olup yurtdışında mühendislik alanında çalışmaktir benim hayalim. bunun için uğraşıyorum, emek veriyorum hakkimizda hayırlısı olur umarım.
 10. kahve makinesi.