1. hatirlayamiyorum
  alkol
 2. 4 kardeşim var, her biri başka dünya her biri başka alem. düşününce bu hayatta en çok "abi"yim galiba deyip almıştım.
  abi
 3. neredeyse türkiye'de kurulan bütün sözlükleri daha ilk açıldıkları andan itibaren yıllarca [buraya dikkat;gerçekten yıllarca...:) ] takip etmiş ve hiç bir zaman yazar olmamış,bırakın yazar olmayı bu konuda hiç girişimde bile bulunmamış biriydim.youreads'de bu sözlüklerden biriydi.sonra bir gün bir çok insanı (özellikle benim gibi okuyucuları da) etkileyen beyaz ışığı görünce okur olmayı bıraktım.bir iki gün sonra içim içime sığmadı ille okumam gerek saçma da olsa,verimli,eğlendirici,iç bayan da olsa bir kaç başlık veya girdi,rahatsızlık duyuyorum.yolum youreads'e düştü daha önceleri çok nadiren girip okuduğum ortam hoşuma gitti.
  kendi kendime başladım konuşmaya..:) [belkide yalnızlığın etkisi..:))]
  okur olan ben;
  -neden sen de yazmıyorsun?
  okuryazamaz ( tabi o anda bu isimde değil haliyle)
  -öyle yazmak kolay mı?bir birikimin olacak,boş boş neden yazayım,bana uymaz boş boş yazmak.
  okur olan ben;
  -görmüyormusun millet işkembe-i kübradan sallıyor sen alasını yaparsın.
  okuryazamaz
  -ben öyle şey yapamam,anlamı yokki
  okur
  -o zaman anlamlı bir şeyler yaz.
  okuryazamaz
  -iyi yazayım da kardeşim benim o kadar bilgi birikimim yokki
  okur
  -yaşadığın anların sana kattıklarını paylaşsan yinede bir kaç kırıntı çıkar.
  okuryazamaz
  -tamam be amma kafa ütüledin,üye olup yazar olma girişiminde bulunacağım..bulunacağım da mahlas ne olacak?
  okur
  -ben her ne kadar çok kitap falan olmasa da,günlük bir kaç makale ve habire sözlük başlıklarını okuyup duruyorum
  ben okur diyeceğim sana uymayacak sende bir numara yok..
  okuryazamaz
  -aslında belki vardır da yani sonuçta yazdıklarım bir şey ifade etmeli,imlaya uymalı,bir bilgi içermeli,hitap açısından falso olmamalı değilmi?
  okur
  -yahu daha üye olmadan yazar olupta nasıl yazacağım diye düşünüyorsun kasma bu kadar aklına geleni yazarsın isteyen beğensin istemeyen beğenmesin.
  okuryazamaz
  -ya ne bileyim sonuçta yazarlık bu borumu.
  okur
  -sen bir halt yazamazsın..relax yahu.
  okuryazamaz
  -tamam işte mahlas bu okuryazamaz.
  okur
  -cuk oturdu valla,helal lan sana,var sende bir cevher de su yüzüne çıkarmı bilmem..

  yaa işte böyle..aslında ikilemler oldukça uzun sürdü ama bu kadar detayın üzerine daha detayları,ikilemleri yazsaydım herhalde şu haliyle okuyacak bir iki youser'de okumaz olurdu.

  edit: kelime düşüklüğü düzeltildi.
 4. şu sıralar içinde bulunduğum evre, 1-panik atak, 2-anksiyete bozukluğu, -dun doktordan öğrendiğim okb başlangıcı- 3-obsesif kompülsif, sonumuz nolcak bakalım.
 5. midilli-petra da balayını yaparken bir reyonda gördüğüm keçi peluşu ilham olmuştur. keçileri ile meşhur olan adada bu peluş tamamen eşimin karakterini betimlemektedir. şirin ve bir o kadar da inatçı. onu alacağımı söylediğimde inat etme tarafı benim olmuştu. her 'aşkım almayalım' dediğinde ' alalım... toss' diyerek peluşun boynuz kısmıyla eşimin yüzüne öpücük gibi tosslar yaptım. böylece peluşun da ismi toss oldu. toss u o kadar sevdik ki; bir erkek olarak bir peluşu sevmem bana bile garip geldi. belki de başarılı bir işçiliktir. toss u her kim eline geçirirse diğerine toss yapio evde şimdi. bu siteyi keşfettiğimde de uzun zamandır dilimden düşmeyen toss kelimesini nickim olarak seçtim.
  toss
 6. sokak köpeklerine ciddi ciddi selam veriyorum, hatırlarını soruyorum hatta bazen ufaktan takılıyorum 'ulan ne güzel çimlere yayılmışsın, senin yerinde olmak vardı şimdi.' gibi. gözlerinden anlıyorum onlar da bana selam veriyor. allah'ın selamı be abi, ne hayvandan ne de insandan sakınırım.

  not: aynı olaylar kediler için de geçerlidir.
 7. sicilyalı saygın bir işadamıyım.
 8. bilim için kelle almışlığım,cihat etmişliğim var.
 9. varda silmarillion'da geciyor ve yıldızların hanımı anlamina gelir.varda'nin guzelligi sozcuklerle ifade edilemeyecek kadar mukemmeldir.cunku o iluvatar'ın isigini yuzunde tasir.cok sekil bir hanimdir o yuzden cok hosuma gider :)
  varda