1. arkadaşlar;

  spor kulüplerinin destekçilerine veya fanatik diye nitelendirilen insanlara laf salladığınızda cool olmuyorsunuz. ya da kimsenin "aman tanrısı, futbol sevmiyor yani çok zeki olmalı" diye düşündüğünü sanmıyorum. lütfen yapmayın, allah aşkına yapmayın.
  şahsen ben "aha yine o mallardan biri. sanane ulan milletin ne sevdiğinden" diyorum.

  ben senin neyi sevdiğine karışıyor muyum?
  #hayır.

  e sen benim sevdiğim şeylere niye karışıyorsun? ister fenerbahçeyi severim ister fok balıklarını. sağane?
 2. kimseyi yollarımız ayrıldıktan sonra mutlu olsun diyecek kadar çok sevmiyorum. en iyi ihtimalle ne yaparsa yapsın derim. ben burada hayal kırıklığına uğramışım ve bunun faili belli. ne demek mutlu olsun? ben yokmuşum gibi, hiç olmamışım gibi beni arkasında bıraksın ve mutlu olsun öyle mi? maalesef o kadar naif değilim. çok bencilim. çünkü ikili ilişkilerde hayat felsefem şu:

  bensiz mutluysan geber.
 3. insanlar anadillerini bildikleri kanısında yaşayıp gitmedeler ancak kelimelerin farklı anlam bağlamlarındaki silüetlerine karşı yaygın ön yargı içindeler.

  kelimelerimiz havada yayılmadan önce daha fazla düşünelim. kelimelerin geleceğinin olmadığı bir düzlemde zihinsel evrim yalpalayacaktır.

  bağlamak noktasında da bilinçli çekincesizlik oluşturumu da neden artmasınlı temennilerle...
 4. “karnının doymayacağı yere açlığını belli etme” demiş birinin babaannesi.
  kafamın karışıklığı toparlandı resmen
  parov
 5. az önce sinemadan çıktım eve geliyorum. bir araba içinde de 2 tane orospu çocuğu bana baktılar ve araba yavaşladı. onların hizasına gelmemi bekleyip beni arabaya davet ettiler. “sen ne diyosun piç” dememe kalmadı. bana dedikleri “ ne gülümseyerek yürüyon o zaman?” bu nedir? inanamıyorum bu nedir? sadece neşeliyim. sadece kendi başıma eğlenceli bir gün geçirdim. sadece hayal kurarak ve gülümseyerek eve gidiyorum. kafamda berem. üzerimde montum. kıyafetlerimin rengi beyaz olsa kardan adam sanacaklar. davetkar bir halim bile yok ( ki olsa bile bunu yapamazsınız orospu çocukları) bu nedir? günümün bütün güzelliği gitti. kirlendi günüm. sinirden kıpkırmızıyım şu an. allah belanızı versin ya.
  polisi aradım. plakalarını verdim. şikayetçi oldum. ama bir şey olmayacağını biliyorum. dilerim ölürler. hemen bu gece. kimsenin başına bela olmadan geberip giderler.
  parov
 6. biraz daha aktif olun. arada gündemle ilgili şeylerde de yazın hep kitap müzik olmasın. ayrıca birisi bir konu hakkında birşeyler biliyo veya düşünüyo, aktarmaya çalışıyosa az saygı duyun. hep aynı şeyden bahsediyo falan demeyin istemiyosanız okumazsınız ama heves kırmayın
  wtf
 7. yavaş yavaş oluyor sanırım. hep benim kimsem yok diye acıklı acıklı gezdim. artık kimseye ihtiyacım olmadığını fark ediyorum.

  resim yapmaya tekrar başladım. spor yapmaya tekrar başladım. dil öğreniyordum, yarıda bırakmıştım ona tekrar başladım. kafamda güzel planlar var.

  hala nefes aldığım için mutluyum. nefes almayı bırakmayı beceremediğim için mutluyum. yeniden doğmuş gibiyim.

  öylesine söylemek istedim.
 8. yeter artık.
  ülke bilfiil siyasi islam şeriat bataği altında. kolluk kuvvetlerinden tutunda memleketin sözde milliyetçi partisi ülkenin temeline dinamit yerleştirmekle meşgul. vicdan sahibi olan insanların artik nefes alacak alanı kalmadı. ülke mollaların şeriatin yeşil islamcıların elinde hızla yok olmaya gidiyor. mecliste düne kadar fettulahci olan kadın şafak paveye saldırabiliyor. ülkede mecliste anayasa görüşülmeye başlandıgından beri toplumsal infial yaratan olaylar nedense kesildi. emri verenleride az çok benim gibi komploseverler tahmin ediyor.
  bugün laikliği savunan ülkenin bağımsızlıgini isteyen herkes tutuklanıyor. sıra bana sana buraya gelecek. karşımizda türk siyasi hatta eski türk tarihi böyle bedevileşmiş vahabileşmiş aşağılık bir toplum görülmedi. bunların anlyacağı dil diyalog hoşgörü ya da başka bir şey değil . benim sabrım vicdanım kaldırmıyor .
  sözlerimi yıllar yılı köle olarak yaşayıp spartacusun ezeli rakibi ebedi dostu crixusun isyan başlangıcindaki sözüyle bitirmek istiyorum
  kill the all
  edit 1: dune.kadar fethi sahin setter tas vardi. ne kanaliysa artik. yazmak belirtmek istedim. ama dogru ya is isten gectikten sonra baskanlik geldikten sonra nasilki fethi sahin ve setter taş unutuldu. ulke bilfiil isgal edildiginde elinde sadece islami kitaplar kalana kadar tum felsefe roman vs kitaplar alindigindada unutursun. yok artik dedigini duyar gibiyim ama (bkz: hayaldi gerçek oldu) diye birşey var.
 9. bu yazıdan önce ki yazıyı teyit ediyorum. kendisi manyak olmakla beraber, biraz da deli. ( aramızda kalsın )
  sekiz
 10. barış manço - arkadaşım eşek ritmiyle söyleniyor:

  kaç yıl oldu gitmedin aziz ibnesi
  sezonlar geldi geçti kahrettin bizi
  hiç mutlu edemedin o günden beri
  ne hale getirdin sen fenerbahçeyi

  fenerbahçe için sen bir sene yattın
  bizim gibi gençleri serseri sandın
  fenerbahçe için biz canlar veririr
  yolun sonu göründü siktir git aziz.