youser'ların eş kriterleri - youreads 1. ben bunca değişim yaşarken, bir de sabit kriter sunamam. ne istediğim hakkında en ufak bir fikrim yok.
 2. black mirror'ün 4. sezonunda yer alan “hang the dj” isimli 4. bölüm aslında bu konuyu güzel anlatmış. bir çok farklı kriter, kıstas v.s. angaryaya gerek yok. o doğal uyum daha ilk etkileşimde kendiliğinden ortaya çıkar veya çıkmaz. gerisi beklentilerimiz yüzünden kendimizi manipüle etmemiz neticesinde berbat ilişkilere kendimizi sürüklememizden ibaret. o doğal uyum... olması gereken tek kriter bu olmalı. black mirror her zamanki gibi bu noktayı da oldukça güzel yakalamış.
 3. akıllı olsun
 4. insan olsun. erken yatmayı bilsin, yatırsın bizi.
 5. erkekler bu konuda kadınlardan daha şanslı. en azından müslüman erkekler.

  yüce dinimiz islam'ın kutsal kitabı kuran-ı kerim'de herhangi bir soru işaretine yer bırakmayacak kadar açık bir şekilde ruhsat verilmiştir ki; bir erkeğin cariyeleri hariç 4 tane eşi olabilir.

  bu sayede müslüman erkekler kafalarında ki bütün kriterlere sahip, bu kriterleri taşıyan bir kadın aramaktansa kriterleri 4 eşe dağıtabilirler, kriterleri çeşitli şekillerde kombinleyebilirler.

  elbette ki din alimi değilim ama bu kadınlar içinde büyük bir kolaylık. validasyon ve kalifikasyon açısından rahatlık.

  islamiyet gerçekten de kolaylıklar dini. müslüman olmak çok güzel.