youser'ların işleri dışındaki uzman oldukları konular - youreads 1. iş dışında tek uzman olduğum konu künefe yemek. onun o kahve - sarı arası rengi, çıtır çıtır çıtır aah. bi yeğenim daha olursa adını künefe koycam. çocuğuma niye künefe ismini vereyim? öyle isim mi olur? ama yeğenime veririm. oğlan olursa da künef. beğenmezse değiştirir sonra.

  ha şimdi farkettim, bi de birazcık ingiliççe.

  (bkz: yousers'ların işleri dışındaki uzman oldukları konular)
 2. karanlık sanatlara karşı savunmada üzerime tanımam
 3. işim dışında her konuda uzmanım.

  (bkz: herbokolog)
 4. kırık-cikiktan anlarım. çıkıklari itinayla yerine takarım.

  kick boks yaptığım sıralarda öğrendim. önce kendi çıkıklarimi yerine oturttum, sonra okulda orası burası çıkan arkadaşlara şifa oldum.

  en son annem mahalleden komşuları toplayıp getirmeye başladı. atanmasam bu alanda kariyer bile düşünmüştüm. tabi sadece çıkık üstüne değil biraz da fal ve büyü ihtisası lazımdı.

  nasip işte...
 5. hiç bi konuda uzman olmamakta uzmanım.. gerçekten... bilim, kültür, sanat, matematik, iktisat, elektronik, sağlık, fizik, kimya, biyoloji, oyun, film, din, felsefe, spor, yemek, vb. daha aklıma gelmeyen bütün konulardan biraz anlarım ama hiçbirinde uzman değilim.
 6. şairinin şair olduğunu söylediği dalgacı mahmut, gökyüzünü boyamak, denizi dikmek, dalga geçmek gibi işlerde ustalaşmış. bu tip bir iş bulursam ben de uzmanlaşmayı düşünüyorum.

  işim gücüm budur benim,
  gökyüzünü boyarım her sabah,
  hepiniz uykudayken.
  uyanır bakarsınız ki mavi.

  deniz yırtılır kimi zaman,
  bilmezsiniz kim diker;
  ben dikerim.

  dalga geçerim kimi zaman da,
  o da benim vazifem;
  bir baş düşünürüm başımda,
  bir mide düşünürüm midemde,
  bir ayak düşünürüm ayağımda,
  ne haltedeceğimi bilemem.
 7. her türlü ağaç oymacılığı, ağaca sedef, altın vs. kakma, ilaveten el becerimin ve hayal gücümün sınırları dahilinde her türlü mekanik aksamı tasarlayıp üretebilirim.

  (evin mutfağında tencerede biodizel yapmışlığım bile vardır)
 8. friendzone konusunda uzman olduğumu düşünüyorum.

  girmek var, çıkmak yok.