1. küfür etmeden de yorum yapılabileceğini bize göstermişlerdir.

  yazarların bu örnek davranışından dolayı hepsine tek tek teşekkür ediyorum.

  aramızda ilk kim küfür ederse dalın! ben de arkanızdayım kardaşlarım.

  (bkz: vurun daha ölmedi)
 2. küfür var aslında ve maalesef eril dilde, seksist bir şekilde. az da olsa. herkesi, kendim de dahil bu alışkanlıktan vazgeçmeye davet ediyorum.
 3. bazı kelimeler vardır ki yerine ne koyarsan koy aynı etkiyi yaratmaz. bu kadar takılması gereken bir mesele olmadığını düşünüyorum. buranın tarzı daha farklı tabi. içinden yazmak gelse bile yazamıyorsun. ortamında kullanmak çok önemi
 4. en iyi ihtimalle bir yerlere 'boktan' yazmışımdır
  hayır, bazen gerçekten tek kelime argo ve küfür kullanmıyorum
  bazense alıp başını gidiyor
 5. amk küfürden sayılıyorsa -ki bildiğim kadarıyla sayılıyor- içine dahil olmadığım grup bu küfürbaz olmayan youserlar. zira sinirlenince allah kitap kullanıyorum bu kelimeyi.
 6. küfretmenin lükse kaçmasından kaynaklanıyor. malum buranın da belli başlı bi gideri var şimdi.

  herkes 5 kelimede ifade edeceği cümleyi küfrederek 7 kelimede ifade ederse nolur? sunucu israf olur.
  abi
 7. küfrederek daha fazla kelime kullanıldığını sanan abileri göstermiştir bize.^:swh^

  şaka bir yana başlıkta da dediği gibi "küfürbaz olmamak" bir kaç küfür küfürbaz yapmaz sanırım, rahat olalım yani sınırları aşmadıkça.
 8. küfür sıfattır, fiildir, sıfat fiildir. samimiyetin ötesinde dilin önemli bir ögesidir. koduğumun yerinde hakkıyla yapamayacaksam eleştirimi ne anlamı kalır söz sahibi olmanın. bu demek değil saat başı sapık fantezilerinizi buraya yazın, adam gibi tartışmak yerine başlıkların altında küfürleşin. biz sadece sözlük bi amk sözcüğünü çok görmesin bize diyoruz. ortaya söylüyoruz zaten kimseye koymak gibi amacımız yok.
  not: sözlükteki rütbeli canımız feministlerimiz için de eril olmayan küfürler bulmaya çalışacağım, gerekirse yaratacağım ulan. yine de bizim küfürleri diledikleri gibi kullanabilirler.

  edit: küfür insanın ve dilin bir parçasıdır efendim. her şeyden öte bir gerçekliktir ve ahlaksızlık olarak anılmak için fazla zararsız. nice edebiyatçılar kullanır küfrü. bunun en önemli sebebi bizim ruh halimizi yansıtmasıdır.
 9. aman ali rıza bey ağzımızın tadı bozulmasın dedirten huzur verici başlık.
 10. bence her şeyden önce kelime haznesinin darlığının sonucudur. yani kendini ya da derdini anlatacak kelime bulamadığında kullandığın kısa bir yoldur. kullanıldığı yere göre de baya çok anlamlıdır o yüzden. çünkü o anlatmak istediğimiz şeyin hissiyatini kelime haznesinin darlığından dolayı tam olarak veremeyiz ve o küfürü orayı doldursun diye koyarız, doldurmasını isteriz.

  lakin unutmamak gerekir ki her konuda olduğu gibi bunun kullanımında da eğitim şarttır. yani küfür ya da argo kelimeler bir dilin zenginliği olarak da görülebilir. kelime dağarcığımızın görece fazla olduğunu düşünürsek eğer bu durumda kullanıp kullanılmamasını kişisel tercih olarak görüyorum, kelime haznesinin darlığında ise durum bir tercih değil zorunluluk halidir.
  hubot