youser'ların kullandıkları linux distroları - youreads  1. cryptolocker bulaştıktan sonra dosyalarımı zor kurtarmamın ardından mevcut durumda internet çıkışı için virtualbox üzerine kurulmuş ubuntu 14.04. zira windows için yazılmış cryptolocker'lar linux'ta çalışmazken linux için günün birinde yazılacaklar da windows'ta çalışmayacak. haliyle de en azından bu anlamda kafam şu anda rahat.

    vakti zamanında pardus, ki o dönemde bilgisayar dergileri tarafından yükleme cd'leri dağıtılırdı. devlet arkasında dursaydı -en azından iptal etmeseydi- şu anda devlet daireleri başta olmak üzere birçok yerde microsoft'a ödenen saçma sapan ücretler ödenmiyor olurdu ve bir ihtimal koca bir ülkenin sektörünü kaybetmek istemeyecek autodesk ürünleri de linux üzerinde çalışabilirdi. (şimdi kabul edelim autocad'in yerini alternatifleri tutmuyor; pline'a hypertext atayıp excel'e metraj dökemiyorum oralarda)

    bir de bir zamanlar denediğim ama illallah edip vazgeçtiğim arch linux. boş ve hırslı bir vaktimde inşallah yeniden, zira şu anda "şu ekranda bunu yaz" dışında bir şey yapamıyorum.
  2. sirasi ile :

    fedora , opensuse , ubuntu , mint , elementary os , redhat enterprise son olarak da manjaro linux kurdum takiliyorum..

    bu arada kubuntu, lubuntu, zubuntu vs. ne varsa arm islemcili bir embedded a gomup kurcaliyorum arada..