youserların referandumda vereceği oy - youreads 1. hayır vericem.

  evet verenlerle de ilişkimi kesicem. beynini kullanmayı reddeden bir insanla işim olmaz.
 2. hayır. nedenlerine gelirsek daha bu anayasa değişikliği teklifine gelmeden, gezi'nin kanı soğumamışken, 17-25 aralık ile yolsuzluğu, hırsızlığı gün yüzüne çıkmış bir çete ortadayken, ergenekon, kumpas, balyoz davaları ile türk ordusu ayaklar altına alınmışken, her seçim döneminde yapılan oy hırsızlıkları ortadayken, seçim dönemlerinde atmadıkları iftira kalmayanların sonrasında pürü pak ortada gezmelerine göz yumamazken, imam hatipler ile alttan gelen nesiller bok çuvalına çevriliyorken, ülkede üretim, ihracat bitmiş, ithalat devi olmuşken, inşaat ya resulallah diyenler ceplerini devletten aldıkları rant ihaleleri ile soysuzce doldurmuşken, kanserli hastaya para veren vekil, gözlerin görmüyor sana iş vermişiz diyen vekil, ananı da al git diyen bir adam varken, ve tüm bunlar yargılanmamışken, ben bunlardan türkiye cumhuriyeti namına hayırlı bir iş gelmeyeceğini biliyorum.

  türkiye cumhuriyeti ulu önderi mustafa kemal atatürk olan bir devlettir. üç beş tane gelir geçer çeteci için ne biat ederim, ne edene eyvallah derim.
 3. mesajını aldım. türkiye cumhuriyeti için bende varım. hayır diyorum.

  ek: çağrın götünde patlasın.
  ozumm
 4. ben milliyetçi bir insanım vatanını seven ve üzülmekten yorulan ..
  bazen kendime kızıyorum derdim kaçmak gitmek ..
  bu fikre ters çıkan onca insan var ,nasıl vatansever birisin diyorlar..
  babacım ben bu vatan için çocuklarım ,torunlarim için savaşırım fakat ben masa başında referandum adı altında kaybedilen bir toprak için ne yapabilirim ...
  oyum hayır olacak çünkü bu son cirpinis ,çok dua ediyorum çünkü belli bu son adım..
  yine umutsuz olmak istemiyorum ama yapmayın, çocuğunuzun hayatını düşünün be ! ben anlam veremiyorum genç nesilde, koyun olanlar var aynı hayatı aynı dönemi yaşıyoruz nasıl görmezden gelebiliyorlar ..
  belit
 5. aydın engin yazmış klavye başında olmaz bu işler. insanların arasına karışın evet diyecek veya evet oyu verme ihtimali olan akraba, arkadaş kim varsa ikna etmeye çalışın şahsen benim akrabalarım arasında var dilim döndüğünce anlatacağım evet belki boşuna bir çaba gibi ama sandıktan evet çıktıktan sonra en azından ben demiştim demenin verdiği keyfi yaşarım. Aklı başında az çok okuyan, düşünen, kimseye eyvallahı olmayan her vatandaş hayır oyu vereceğine inanıyorum. Youserlar clif'in de dediği gibi AKP kadın kolları gibi ev gezmeleri yapın, gençlik kolları gibi kahvehane gezisi yapın bu değişiklik hepimizi ilgilendiriyor bir zübük uğruna bir ülkenin geleceği elden gidiyor.
 6. başka da sözüm yok...
 7. sorsan herkes hayır diyecek ama maalesef sandıktan evet çıkacak.
  milyon tane oyum olsa bir tane bile evet oyu vermem malum şahıs ve havarilerine, lakin ülkede ne muhalefet kaldı ne stk'lar tümü bir şekilde pasif hale getirildi. hal böyleyken hayır çıkması imkansız. yine de umudumuzu kaybetmeden h a y ı r demek zorundayız.
 8. uzun uzun yazmaya gerek yok nasilsa evet diyeceklerin okumayla pek alakasi yok. hayır!
  bbs
 9. evet diyene kin duymadan, küfretmeden, hür iradesi ile karar verdiği için linç etmeden, en çokta buna ihtiyacımız olduğu için, bir ''hayır'' da benden.
 10. anketi açılarak baştaki başlığa editlenirse az çok anlaşılacak olan durumdur.