1. Herhalde en fazla kullandığım internet servislerinden biri. Bir keresinde, youtube-mp3.org'un sahibinin başı google ile derde girmişti. Google bu tarz servislerin yasal olmadığını ve kapatılması gerektiğini ifade etmiş, sahibine kapatmadığı takdirde dava açılacağını bildirmişti. Sahibi ise -şimdi adını unuttum, alman bir herif- geri adım atmamış, siteyi kapatmamıştı. Velhasıl kelam, davayı kazanan bu şanlı Alman sayesinde belki de milyonlarca her sınıftan insan youtube videolarını mp3 çevirebiliyor ve youtube reklamlarına maruz kalmadan müzik dinleyebiliyor. İşin legal boyutu bir yana, türkiye'de de bu tarz servislerin kullanıcısı çok fazla.

  Benim en çok kullandığım mp3 dönüştürücüleri şunlar;

  1-) http://www.mp3edon.com - Bir türk sitesi zannediyorum, çünkü anasayfa direk türkçe. Yabancı dil de eklemişler, ancak isponyalca ve almanca şu tarihte eksik. Sevdiğim tarafı mp3'ün kalitesini seçebilme imkanı tanıması.

  2-) http://www.youtube-mp3.org - Mevzu bahis şanlı almanın sitesi. Aylık 400 milyon ziyaretçisi var. Görebildiğim kadarıyla reklam vs de yok. Sunucu parasını nasıl ödüyor hiç anlamadım :D

  3-) http://www.2conv.com bu da güzel bir mp3 dönüştürmesi sitesi, artı yanı farklı sitelerden mp3e dönüştürme imkanı tanıması. Soundcloud, vimeo falan söz konusu olunca buraya giriyorum.
 2. En güzeli Uzun zamandan beri kullandığım http://www.youtube-mp3.org/ olmakla birlikte yeni bir yöntem keşfettim.
  İndirmek istediğimiz videonun YouTube adresini tarayıcıya kopyaladıktan sonra bağlantıdaki youtube yazısını yout olarak değiştiriyoruz. Başka hiç bir şeye dokunmadan adrese gidiyoruz.
  Açılan sayfadan İster mp3, ister mp4 olarak indirebiliyoruz.
 3. Android ve bilgisayar için çevirisini yaptığım videoder öneririm.
 4. alternatif olarak bu da kullanılabilir.