yurtiçinde cumartesi sabahı yapılanlar - youreads

 1. eğer adapazarı gibi bir yerdeyseniz çark deresi kenarında sabah koşusu muhteşem bir aktivite olabilir
 2. eğer işiniz yoksa çılgınlar gibi uyumak muhteşem bir aktivite olabilir
 3. sınav/kurs/iş varsa, git.

  sınav/ kurs/ iş yoksa g.tu devirip yat.

  aslında balığa gidecektim de hava yağmurlu görünüyordu. yağmur da yağmadı.

  bir de güzelce uyuduktan sonra kalkıp sağlam bir kahvaltı etmek de harika oluyor. kahvaltıyı başkası hazırlamışsa daha güzel oluyor.
 4. eğer cumartesi keyfi mesai günüyse - esnek çalışma saati misali-, yataktaki kitap/dergi keyfinin ardından yapılan güzel bir kahvaltıdan sonra işe gitmek iyi oluyor, hele bir de güneş etkiliyken işten çıkılabilirse değmeyin keyfe :)
 5. başlık spesifik olarak yurtta kalanlar için mi açılmış yoksa ülkemiz anlamı çıkardığımız yurdumuz mu kestiremedim. sonuç pek değişmiyor gerçi;
  hiç yurtta kalmadığım için işin o kısmı hakkında fikrim yok ama yaklaşık 16 ay orduevi'nde kalmışlığım var. her cumartesi çanakkale boğazı kenarında bir yürüyüş yapıp peynir zeytin ve simit üçlüsü ile kahvaltı yapıp, sonra kışla'ya gidip biriken işlere bir göz atmak.
  çanakkale boğazı'nda yürüyüş gerçekten anlatılmaz yaşanır cinsten. rüzgarı insanı uyandırır, içine işler. hem tarihi hem mevsimi ile farkındalık hatsafhadır. tablo gibidir o kordon, zaman yavaş akar ama bu yavaşlık sıkılganlığı beraberinde getirmez. bir dönem için cumartesi sabahı böyle geçmiştir. yurtta kalanlar ve evciler olarak çanakkale bir başkadır.