yürüyen merdivenin sol tarafında dikilen insan - youreads

 1. geçen aylarda halkapınar aktarma istasyonunda bir anons geçildi. " lütfen yürüyen merdivenin sol tarafını boş bırakınız."

  önümdeki amcadan duyduğum dumur edici cümle "yürümek isteyen yürüyen merdivene binmesin bu yürümemek için zaten."

  ne denir ki bu mantığa, bilmeyenlere hadi medeniyetsiz dersin evet, bu öküz zihniyeti napıcaz?

  not: normal merdiven varsa solda dururum hakkım diyenler için; halkapınar istasyonu izmir'in en yoğun yeri neredeyse ve normal merdiven ile ilerleme hızınız 10 saniyede 1 basamak şeklinde :) bazılarımız bir yerlere yetişmek zorunda :)
 2. bugünün işi değil 20 yıldır, 25 yıldır yürüyen merdivenlerde 2 kişi yanyana durmuyorum, sağda duruyorum vs vs de tr özelinde yürüyen merdivenler pigmelere göre yapılmış. neresinde durursam durayım ikinci bir kişi geçemiyor.
 3. off. okula metroyla falan gidip geldiğim için neredeyse haftanın 4 günü yaşadığım sorun. kanser oluyor insan bi süre sonra, bi süre sonra sinirlerin bozulmaya başlıyor ve sakin kalamıyorsun. insanlarla çok tartışmışlığım var sırf bu yüzden.

  zor bişey değil ulan sağa geç, orada dur!!!

  --

  ekleme yapıyorum: harukiburadami boş yapmış. bak şimdi; toplumun bazı kuralları vardır, toplumun içine karışıyorsan o kurallara uyman gerekir. günde yüz kere yürüyen merdivenlerde solda durmayın uyarısı yapıyorlar, her duvarda asılı olan uyarıları saymıyorum bile. hala çıkmış "mördövön vörsö böbölör göbö döröröm" diyor. nah durursun, bi gün ben okula geç kalırken de solda dur da bi oturup konuşalım seninle.
 4. kimse kusura bakmasın eğer yürüyen merdiven ile birlikte normal merdiven de varsa babalar gibi yürüyen merdivende solda dururum. evet o merdiven yürümemek için!

  edit: insanlar çok bencil azizim.varsa yoksa kendi istekleri. sanki toplu ulaşım sadece onlar için varmış gibi. bir yerlere yetişmeyeceğim için solda duruyorum ben de :) artık zıplıyo musun, atlıyo musun, uçuyo musun, taksiye mi biniyosun o senin bileceğin iş.zira o sıkışıklıkta yürüyen merdivenden kazanacağın da en fazla 1 sndir.
 5. istanbul'a geldiğim zaman fark ettiğim ama gelmeden önce kardeşimin uyarısı üzerine dikkat ettiğim durum.

  anladım ki burada vakit nakittir.

  ayrıca istanbul'a bir çok yabancı insan gelmekte o yüzden görgüsüz falan demek yerine bilmiyordur farkında değildir demeyi tercih ederim.
 6. yürüyen merdivende makas atmama sebep olan kişilerdir.