yusuf el-karadavi - youreads

 1. El-Ezher Üniversitesi mezunu, siyasal islâm’ın öncüsü mısırlı din adamı. Müslüman Kardeşler’in de önde gelen liderlerindendir. arap baharı’na ve öso’ya verdiği destekle bilinir. ayrıca aşırı derece iran karşıtıdır.

  abdülfettah el-sisi’nin mısır’da iktidarı ele geçirmesinin ardından katar’a kaçmıştır ve doha’da yaşamaktadır.

  son olarak 5 haziran 2017 katar diplomatik krizi’nin ardından ‘terörle irtibatlı kişi’ ilân edildi.
 2. sahur hazırlığıyla uğraşırken arkadaştan mesaj geldi. baktım bir adamın resmi var ve bir söz eklemişler yanına: "türkiye bizim şerefimizi ve izzetimizi taşıyor. eğer türkiye'yi ayakta tutarsak kendimizi ayakta tutmuş olacağız." diyor. lan dedim kim bu herif? araplardan böyle aklı başında adam kaç yüz sene önce çıkmıştır ki en son? dikkatli de bakmadım fotoğraftaki adama. neyse sahur hazırlığına döndüm çok üstünde durmadım. sahur bittikten sonra şu adama bir bakayım dedim. anaaamm adam yusuf el karadavi çıktı.

  bendeki saflığa bak arkadaş. kim bu akıllı diyorum kendi kendime. adam bildiğin çakal anasını satayım, çakal. siyasal islamın öncülerinden, müslüman kardeşlerin savunucusu, arap baharı destekçisi, katar emirinin etek öpücüsü.

  ışid'in musul işgali için "sünni devrim" diyen bir adam.

  zamanında "esad'a destek veren herkesle savaşın." diyen bir adam.(esad'ı sevmem ama ona karşı olanlar kimdi, destek verenler kimdi? cihat ilan eder gibi fanatikçe bir düşmanlık kime hizmet etti?)

  yine geçmişte hizbullah'a destek veren ama sonradan çark eden bir adam.

  e türkiye'ye neden muhabbet besliyor? neden olacak canım, tamamen kişisel ilişkiler. yani erdoğan ile ilişki. belli dönem esad düşmanlığı, arap baharı ve müslüman kardeşler destekçiliği, katar ile ilişkiler vb. meseleler. erdoğan'la olan ilişkilerinden ötürü türkiye'ye muhabbetle bakıyor şimdilik. yoksa bunun zihninin altında 'laik türkiye' kafir devlet değil midir? eh zamanı gelince onu da görürüz yaşarsa kendisi.
  ae