1. hakem, ofsayt ve faul içermeyen, gerçekçilik kaygısı taşımayan, sadece iki butonla (şut, pas) oynanan, windows, mac ve linux uyumlu bir futbol oyunu.

  oyun aynı bilgisayar üzerinde co-op olarak oynanabiliyor ancak klavyeyi sadece tek kişi kullanabiliyor, diğerlerinin controller kullanması lazım. aynı klavyede 2 kişi oynama özelliği olsa güzel olurmuş. bu arada steam sayfasındaki özellikle kısmında oyunun multi-player özelliği olduğu yazıyor ama online multiplayer henüz yok. yani internetteki başka insanlarla oynanmıyor. steam'deki bu özellik online multi-player anlamına geldiği için yanıltıcı olmuş bunun yazılması ancak ileride online multi'nin de geleceği söyleniyor.

  oyundaki hareketler oldukça kısıtlı. özel güç vs kazanılabiliyor maç içinde ama mesela kafa vuruşu, vole, rövaşata falan yok. ayrıca yüksek zorluk seviyeleri sinirlendirici olabiliyor. zorluk ayarını arttırırsanız rakibin ayağına kayarak top almak ya da top taşımak imkansıza yakın. yapay zeka davranışını çözünce top kaptırmaktan kurtulabilseniz de top kapmak için aynı şeyi söyleyemiyorum. oynanış genel olarak tekdüze. eğer arkadaşlarınızla oynamıyorsanız kısa bir süre sonra sıkılabilirsiniz. lig sistemi de koymuşlar ama şu an oyuna bir etkisi yok. maç kazandıkça puanlar alıyorsunuz ve yükseliyorsunuz ama bir olayı yok bunun. belki mutiplayer gelince bir şeyler olur.

  artılar:

  - basit oynanış
  - farklı bir futbol deneyimi
  - sevimli grafikler
  - steam trading kartları, steam leaderboard ve çok fazla achievement
  - aynı bilgisayarda arkadaşlarla oynama özelliği ve yakında gelecek olan online multiplayer
  - neredeyse bütün milli takımlar var

  eksiler:

  - bir süre sonra -özellikle single player oynuyorsanız- sıkıcı olabiliyor
  - yapay zeka devamlı aynı şeyleri yapıyor
  - kafa vuruşu, vole, rövaşata gibi temel şeyler yok ve bu da gol çeşitliliğini azaltıp oynanışı kısıtlıyor
  - aynı klavyeden iki kişi oynayamıyor ve ayrıca oyunda mouse desteği de yok
  - oyun bazen lag'lanıyor ve bu da oynanışı etkiliyor
  - takımlardaki oyuncuların isimleri ve kulüp takımları yok

  oyun erken erişimden çıkınca eğer düzeltilen şeyler varsa yorumu editlerim.

  Kopanito All-Stars Soccer'ın steam üzerinde fiyatı 20 tl (24 nisan 2016'ya kadar %70 indirimle 6 tl): http://store.steampowered.com/app/399820/

  20 tl fiyattan önermiyorum ama denemek isteyenler indirimden alabilir.

  puanım: 6/10

mesaj gönder