• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
na-moo-eobs-neun san - so yong kim
6 yaşındaki cesur jin, annesi ve kız kardeşi bin ile güney kore'nin seul şehrinde küçük bir dairede yaşamaktadır. anneleri gidip onlardan ayrı yaşayan babalarını aramaya karar verdiğinde jin ve bin yaz için küçük bir kasabada alkolik teyzeleriyle birlikte yaşamak zorunda kalırlar. anneleri kızlara domuz bir kumbara verir ve kumbara dolduğunda döneceğine söz verir. kızlar için başlarda can sıkıcı bir ayrılık gibi görünen durum büyük teyzelerinin evini kaybetmesiyle hüzünlü bir duruma dönüşür. anneleri dönmeyi başaramayınca, jin ve kız kardeşi büyükbabası ve büyükannelerine ait bir çiftliğe taşınmak zorunda kalırlar. bu ayrılık yolculuğu boyunca jin aile bağlarının önemini öğrenir. büyükannesinin azminden ve sıkı çalışmasından ilham alan jin kız kardeşi ile ilgilenmenin aslında kalbindeki eksikliği doldurmanın bir yolu olduğunu öğrenir.
 1. hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini yaptığı so yong kim’in 2008 güney kore yapımı filmi, berlin film festivali'nde kiliseler birliği jüri ödülü, dubai film festivali'nde en iyi film ödülü, pusan film festivali'nde netpac ödülü ve tokyo film festivali'nde filmex jüri özel ödülü'nü aldı..

  kendi çocukluk anılarından yola çıkarak iki küçük kız çocuğunun üzerinden, yine onların gözünden işlediği hikâyede aidiyet yoksunluğunu ve aile bağlarının önemini yalın ama özgün bir dille beyaz perdeye yansıtmış muhteşem bir yapıt..

  küçük oyuncuların performansları inanılmaz.

  oyuncularıyla, mekanlarıyla, konusuyla kısaca baştan aşağı her şeyi ile çok sade ve gerçekçi bir yapım olmuş.

  müziksiz oluşu, bir çok sahnenin fotografik olarak gösterilmesi dolayısıyla uzun ve hareketsiz sahnelerin çokluğu, yakın plan çekimler filmin daha net ve daha derin bir anlam bırakmasına sebep olmuş.

mesaj gönder