1. enpara'nın ayın enpara'lısı saçmalığından sonra geçmeye yeltendiğim ama başarılı olamadığım hizmet. teb'i zaten hiç sevmem de hem enpara'ya olan kızgınlığım hem de bunların yemeksepeti kampanyası nedeni ile geçecektim. yemeksepeti'nden 40 yılda bir alışveriş yapıyorum, yani esas olay o değil ama 2 tane aynı hizmet varsa niye kampanyası olanı kullanmayayım?

    teb'in beceremediği konu şu oldu:

    internetten yaptım başvuruyu, aradılar ve "haftaya şu gün gelebilir miyiz?" diye sordular. "tamam ama beni bir gün önceden arayıp ya da mesaj ile o gün hangi saatte geleceğinizi söylemeniz lazım" dedim, telefondaki kişi not aldığını belirtti ve kapattık. sonraki hafta tahmin edebileceğiniz gibi bir gün önceden saat konusunda haber vermeden gelecekleri gün aradılar ve gelemediler.

    ertesi gün bir telefon daha geldi ve sonraki hafta için gelip gelemeyeceklerini sordular. ben de "tamam ama geçen sefer de söylediğim gibi bir gün önceden bana hangi saatte geleceğinizi söylemeniz lazım. bakın bu hafta haber vermediniz, açamadım hesabı." dedim. telefondaki kişi yine not aldığını ve bir gün önceden aranacağımı söyledi. peki sonra ne oldu? evet, yine önceden saati haber vermeden gelecekleri gün beni aradılar ve yine gelemediler. yani koskoca(!) banka bir gün önceden arama ya da mesaj ile "yarın şu saatte geleceğiz" diyemedi.

    bu gelememeden sonra ileriki hafta için aramadılar. düşünün işte müşteriye verilen değeri ve gösterilen saygıyı. sanki ben bankalar tarafından aranmaya bayıldığım için adamları aratmaya çalışıyorum da trip atar gibi iş yapıyorlar. gerçi ben de zaten ikinci seferden sonra "müşterisi olacak kişiye bir telefon bile açmayı beceremeyen bankanın bana ne hayrı olacak" diye başvuruyu yaptığıma bile pişman olmuştum, iyi oldu uğraştırmadılar 3. sefer için. zaten beceremeyeceklerdi yine.

    not: enpara başvurusunu yaptığımda da aynı istekte bulunmuştum, bir gün önceden arayıp "yarın şu saatte geleceğiz, müsait misiniz?" diye sordular ve sorunsuz bir şekilde açtım hesabımı.

mesaj gönder