1. deniz gezmiş'i anlamak.
  abuk sabuk bir sürü insan hakkında konuşuyor.
  tanıyan tanımayan, seven sevmeyen.
  adını taşıyan bir insan olarak onun gibi bir tarihsel figürü hepsinden daha çok merak ettim.
  sol kemalizmle marksizm arasında bir yerde duran dönem gençliğinin bir önderi.
  işgali çoluk çocuk azarlayarak kırmaya çalışan bir dekanın masasının üstüne sıçrayıp "psikolojik üstünlüğü" yerle bir eden bir ajitatör.
  6.filo denilen işgal ordusunu denize döken bir genç.
  filistin kurtuluş örgütü saflarında siyonizme ve israil faşizmine karşı elde silah mücadele eden bir savaşçı.
  odtü'nün devrimci olduğu kadar yakışıklı bir o kadar da hınzır delikanlısı.
  fikirlerini beğenmediği ve lafla başedemeyeceği soldan rakipleri için basın tokadı geçin diyecek kadar sekter.
  thko kurucusu. tam bağımsızlık için örgüt kuran bir adam.
  idama eyleme gider gibi giden bir komünist.
  bunların hepsi birden, bu kadar da değil daha da fazlası.
  şimdi burada "terörist" diyenler var. bunu diyenler aynı zamanda bu ülkenin kentlerinin top atışlarıyla yıkılmasına özgürleştirme diyorlar. daha terörün terörizmin ne olduğundan haberi de yok.
  bunlar kanlı pazar'ı, taylan özgür'ün öldürülmesini, 12 mart darbesini bilmezler. battal mehetoğlu'nu, vedat demircioğlu'nu bilmezler. kimin abd uşağı olduğu için eline silah alıp devrimcileri öldürmeye başladığını, devrimcilerin niye silahlanmaya başladığını da bilmezler.
  deniz gezmiş'i seveceğini ama kürt yanlısı olarak gördüğü sol hareketleri sevmmediğini söyleyen var. bilmez ki deniz gibileri hedeflerine ulaşsaydı zaten bugünkü anlamında kürt sorunu olmayacağını. gördüğü sorunun kaynağının halen desteklemeye devam ettiği faşizm olduğunu. deniz'e son sözlerinde kürt ve türk halklarının kardeşliğinden sözettiren şeyin ne olduğunu.
  son olarak abd afganistan ve ırak'ta milyonlarca insanı katlederken kendince abd'ye kızan türk sağ ve islamcılarına söylediğimi tekrarlayayım. siz kanlı pazarda camiden çıkıp abd ordusunu protestoya hazırlanan gençleri öldürdüğünüz gün bu konularda konuşma hakkınızı kaybettiniz. önce siz devrimcilere kendinizi ispatlayın. sonra namusu ve şerefi ile canını veren devrimciler hakkında konuşabilirsiniz.
  adıma/adına yaraşır bitirebilirsem hayatımı ne mutlu bana.

mesaj gönder