1. ben de ağabeyimde zonguldakspor'luyduk. babamız ise bizimle beraber maçlara gelip zonguldakspor'u desteklemesine rağmen aslında beşiktaş'lıydı.
  tabi o zamanı şöyle düşünmek gerekiyor. biz hem mahallenin takımında lisanslı sporcuyduk. hem gençlik spor müdürlüğünün kurslarında öğrenciydik.
  babamız işçilerinde desteklediği merkezspor kulübünün amatör küme maçlarına bizi götürür hem de çalıştığı atölyenin takımında asbaşkandı.
  yani futbol şimdiki gibi uzaktan izlediğimiz bir şey değildi.
  şampiyonluğa oynayan takımımız bir kaç sene sonra dağıldı.
  büyük savaş ve fuat galatasaray'a, muzaffer badalıoğlu samsunspor'a gitti.
  zor bela ligde kalmaya başladık, sonunda düştük hemen ardından üçüncü lige düştük hatta. bir seferinde az daha 1.lige geri dönüyorduk ama play off larda rahat kazanacağımız bir maçta cezalı oyuncu oynattılar.
  bu olayın kasıtlı yapıldığı bir yöneticinin takımı sattığı hep söylendi.
  biz de babamızın takımına, halkın takımına döndük.
  şimdi bilinmez ama kolej takımı denilen zamandı o.
  zaman geçti, futbol daha fazla endüstri haline geldi. kalbimizin takımı bu sene ikinci lige çıktı, eski adıyla 3.lig. yani şampiyon.
  seneye de ptt ligine çıkabilir belki.
  beşiktaş'ımız ise iyi bir futbolla üstelik stadsız şampiyon oldu.
  bizim için çifte şampiyonluk oldu böylece.
  ama bu sene şampiyon olması demirören döneminde batırılmaya çalışıldığını, en büyük taraftar grubumuzun iktidar tarafından yargılandığını, ortaya çıkan tapelerde kulüp başkanına küfürler edildiği gerçeğini değiştirmiyor.
  geçen sene daha önce batırılıp stadı elinden alınan takımın saraya ziyaretler yapıldıktan sonra şampiyon olduğunu, bu sene beşiktaş başkanının stad açılışından bir gün önceye diktatör ve adamlarını sahaya çıkarıp sonra da baya baya yağ çektiği gerçeğini değiştirmiyor.
  diğer büyük rakibimiz de şike sürecinde başaramadığı batma işini bu sene becermek üzere. bu arada o şikenin ortaya çıkarılması da stadın arsası yüzünden muhtemelen.
  yani adam gibi top oynayıp maç kazanmak mümkün değil gibi gözüküyor.
  velhasıl beşiktaş iyidir hoştur ama böyle bir iktidar varken profesyonel futbol bitmiştir.

mesaj gönder