1. resmi sitesinden örneği görülebilecek hızlı okuma teknlojisidir. zaten adı speed reads kısaltmasından gelmiş, bu saçma mantıkla bizim site de yuritz olmalı, evet.

    dakikada 100-700 kelime gibi bir hızla kitap okumak için çok güzel çözüm gibi görünüyor. sitesinden tüm android-ios-tarayıcı uygulamaları görülebilir.

    uygulamanın tekniği ise yalnızca bir kelimeyi ekranda belirli bir hizada gösterirken, ortadaki harfini kırmızı renge dönüştürerek hızla geçen kelimeleri akıcı bir şekilde okumanızı sağlamak. böylelikle, hem eğlenceli hem de akıcı bir deneyim sunuyor.

    kendi adıma android üzerinde speedread with sptritz uygulaması ile 500 kelime/dakika kitap okuyabiliyorum. tek yapmanız gereken uygulamayı kurup android tabanlı okuma özelliği yerine bu uygulamayı seçmek o kadar. şahane bir odaklanma ve akıcılık sunuyor. moon+ reader uygulaması üzerinden carl sagan'ın bir kitabının son bölümünü müthiş bir hız ve akıcılık ile bitirdim. tavsiye ederim. ücretli olan bu uygulamanın ücretsiz halini netten bulabilirsiniz, bulamazsanız linkleri paylaşabilirim dileyen kullanıcılar ile. mesaj atabilirsiniz.

    uygulamayı ilk keşfettiğim kaynak ise şu şekilde bir ekşi süzlük yorumu **.

mesaj gönder