1. yukarda da yazıldığı gibi kesinlikle amfiye daha fazla önem verilmeli. 10 yıl olmasa da bence 4 yıl da böyle tavsiyeler vermek için yeterli bir süre :)

    klasik gitarla başla diyenleri boşver gitsin. bi söylentidir gidiyor anlamadım nasıl olduğunu. yahu arkadaş biri penayla diğeri parmakla çalınıyor , birinin telleri kalın kalın diğerinin telleri parmak kesiyor... klasik gitarla başlamak gerekli , şart bir şey değil.

    üçüncü olarak eğer kendinize inanıyorsanız , sadece heves olmadığını biliyorsanız , adam gibi bir gitarla başlamanızı öneririm. yeni başlıyorsunuz diye 300 tl'ye saçma sapan bir gitar almayın. istediğiniz sesi alamazsınız , hevesiniz kırılır belki de ... alın adam gibi bir gitar çevrenizde bilir kişilere sorarak. emin olun pişman olmayacaksınız.

    gitarda en önemli şeylerden biri sabırdır sevgili yeni başlayacak olan dostum. gitarı eline aldıktan sonra sabırlı olacaksın. bak bu cümle çok önemli. "önemli olan ne kadar hızlı çaldığın değil , ne kadar doğru çaldığın." ilk hocamın üstüne basa basa söylediği cümledir bu. emin ol öyle. hız zaten kendi kendine geliyor daha sonra sen fark etmeden. buradan onur yahya öner'e sevgiler.

    son olarak da duygudan bahsetmek istiyorum. bir soloda aradığım ilk faktör duygudur. dinlediğinde içini kıpır kıpır yapacak. zevk alacaksın ondan böyle dinledikçe. geçen her saniye her notada sana zevk verecek. öyle sololar emin ol 5 saniyede 300 nota basan sololardan daha etkileyicidir.

    sana bu yolda başarılar demek istiyorum. umarım bir heves değildir sadece ve ilerde ismini duyurursun...

mesaj gönder