• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.63)
forrest gump - robert zemeckis
forrest gump, zeka seviyesi 75 olan bir erkeğin hayatını ele alıyor. zeka seviyesi nedeni ile devlet okullarına girmekte bile zorlanan forrest gump  zamanla akla mantığa uymayan başarılara imza atıyor. her ne kadar zeka seviyesi düşük olsa da fiziksel olarak son derece sağlam olan forrest gump, zamanla gelişen olaylar zincirinde bizi hayal edemeyeceğimiz bir dünyaya götürüyor.
 1. her defasında sıkılmadan, aynı zevkle izlediğim tek film olabilir. izlediğim şeyleri tekrar izleme gibi zevklerim yoktur kimisi bundan hoşlanır. ama bu zinciri bir tek forrest gump kırabildi. ne zaman canım sıkkın olsa, kafamı dağıtmak istesem bu filmi izlerim. hatta yanında çikolata eşliğinde.. (my momma always said, "life was like a box of chocolates. you never know what you're gonna get.)

  ayrıca filmdeki olay örgüsü de hiç sıkmadan izlettiriyor. sürekli bir sonraki olayda buluyorsunuz kendinizi forrest gump ın anlatımıyla.

  bu akşam da kafamı dağıtıp, tebessüm edebilmek için izledim. o kadar işe yaradı ki. şu an gerçekten içimde bir huzurla yazıyorum bu satırları.

  !---- spoiler ----!

  you died on a saturday morning. and i had you placed here under our tree. and i had that house of your father's bulldozed to the ground. momma always said dyin' was a part of life. i sure wish it wasn't. little forrest, he's doing just fine. about to start school again soon. i make his breakfast, lunch, and dinner every day. i make sure he combs his hair and brushes his teeth every day. teaching him how to play ping-pong. he's really good. we fish a lot. and every night, we read a book. he's so smart, jenny. you'd be so proud of him. i am. he, uh, wrote a letter, and he says i can't read it. i'm not supposed to, so i'll just leave it here for you. jenny, i don't know if momma was right or if, if it's lieutenant dan. i don't know if we each have a destiny, or if we're all just floating around accidental-like on a breeze, but i, i think maybe it's both. maybe both is happening at the same time. i miss you, jenny. if there's anything you need, i won't be far away.

  !---- spoiler ----!

mesaj gönder