1. aşırı ilginç bir hastalık. direkt örnekle açıklayayım:

    sıradan, normal bir yaşantınız var. psikiyatrik bir sorununuz, hastalığınız hiç olmamış. etrafınızda da normal biliniyorsunuz. yıllardır istanbul'da bir şirkette masabaşı çalışıyorsunuz. işe geç kalmışlığınız bile görülmüş değil.
    bir sabah uyandığınızda önceki hayatınıza dair hiçbir şey hatırlamıyorsunuz. hiçbir şey hatırlamadığınız için de hatırlamadığınızın farkında değilsiniz. gayet normal, işe gidecekmiş gibi giyinip arabaya biniyorsunuz ama mersin'e gidiyorsunuz. mersin'de kendinizi önceki hayatınızda hiç yapmadığınız basit bir işin kalifiye elemanı gibi tanıtıyorsunuz. mesela bahçıvan. kendinizi gerçekten bahçıvan sanıyorsunuz. tüm hayatınızı bahçıvanlık yaparak geçirdiğinizi düşünüyorsunuz. bir şekilde bir hayat kuruyorsunuz mersin'de.
    sonra, bir gün sabah uyandığınızda nerede olduğunuza şaşırıyorsunuz. mersin'e dair hiçbir şey hatırlamıyorsunuz. arabaya binip istanbul'a dönüyorsunuz ve hiçbir şey olmamış gibi eski işyerinize gidiyorsunuz.

    tabii böyle bir hikayenin günümüzde yaşanması çok zor. sen kalkıp tüm hayatını yok sayıp şehir ve kimlik değiştireceksin ve kimsenin gözüne batmayacak, imkansız. ama tarihte bir çok örneği var ve en ilginç psikiyatrik problem olabilir.

mesaj gönder