• izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.63)
kardeş payı
metin, ali, feyyza. yok yanlış yazmadık. koyu beşiktaşlı emekli mühendis tahsin bey efsane üçlüyü yaşatmak için ilk iki çocuğuna metin ve ali ismini verir. 3. çocukları kız olunca onun adı da feyyza oluverir.
babalarının zoruyla, kollarında bir altın bilezikleri olsun diye, yazları su tesisatçısında çıraklık yapan metin ile ali, okuyamayınca gerçekten tesisatçı olup çıkarlar. ancak onların hamurunda başka bir şeyler vardır.
feyyza'nın eline bakan, eve para getirmeyen ikili dünyaya barış ve mutluluk getireceklerine inanmaktadırlar. kimsenin ciddiye almadıkları icatlarının gerçekten çalışıyor olması, hayatlarındaki tüm dengeyi değiştirir..
  1. dizinin 30. bölümünü az önce izledim ve üzülerek söylüyorum çok bozdu. (bkz: lost) dizisinin tanımına döndü, evet farkındayım ama önünü alamadık yani. bor olayı git gide arka plana atıldı, dizinin esprileri klişeleşti, dizi içerisinde ki kadın oyuncuların tamamına cinsel olarak dil de uzatıldı el de uzatıldı... bir de tam anlamı ile türk dizisine dönüştü, ne önceki bölümü belli ne sonraki bölümü. bir sürekliliği kalmadı yapımın. gerçekten tebrik ediyorum, böyle güzel bir yapımın sonunu getirdiniz.

mesaj gönder