1. birkaç dangalak kendini milliyetçi zannedenlerin yapıp ettiklerinden hareketle ajitasyon yapılmaz!

  ben marmara üniversitesi mezunuyum. okul hayatım boyunca çok fazla kürt tanıdım. maşallah üniversitede okuyabiliyorsunuz.

  bir kısmı kpss ile vergi dairesinde sgk da denetçi yardımcısı, müfettiş yardımcısı vs oldu. maşallah memur da olabiliyorsunuz.

  bir kısmı yüksek lisans yapıyor şu an gelecekte muhtemelen üniversitede hoca olacaklar. maşallah hoca da olabiliyorsunuz.

  bakın milletvekili, bakan, başbakan olabiliyorsunuz demiyorum. onu olmak için türkiyede çok şey istemiyorlar.

  türkiye'de bariz bir kürt ayrımcılığı olduğunu iddia edenler, bir kürt'ün kürt olduğu için, bir türk'ün elde edebildiklerini elde edemediğini iddia ve ispat etmesi gerekir. bre utanmaz! benimle aynı üniversitede okudun. hiç kimse sana "sen kürt'sün, marmara üniversitesinde okuyamazsın" demedi. maşallah hepiniz her istediğinizi yapabiliyorsunuz. dilediğiniz gibi egeye akdenize geliyorsunuz tatillere, çalışmalara bilmemneye. hatta sülalece göç edip popülasyon bile oluşturuyorsunuz. ama ben bugün bir mardin'e bir urfa'ya bir diyarbakır'a gidip elimi kolumu sallayarak dolaşamıyorum.

  en çok da ne zoruma gidiyor biliyor musun?

  sen, "ben kürt'üm!" dediğin zaman demokrat oluyorsun, ben ise "türküm!" dediğim zaman faşist oluyorum. işin acayibi ben sana "sen kürtsün" diyince yine faşist oluyorum.

  bi git arkadaş!

  başlık şu şekilde olmalı esas: türkiye'de türk olmak!

mesaj gönder