• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.55)
mulholland dr. - david lynch
genç, hevesli bir aktrist büyük umutlarla hollywood'a varır ancak gelir gelmez de kendisini bir cinayetten kılpayı kurtulmuş ve geçmişini bilmeyen gizemli bir kadının macerası içerisinde bulur. ancak bu macerada rüya ve gerçek iç içedir.
  1. en sevdiğim filmlerden biridir, 3 veya 4 defa izlemişimdir ama tabi ki hala anlamsız gelen ya da anlayamadığım noktalar vardır. filmin konusunu nasıl yazıcağımdan emin değilim o sebeple konuyu anlatmamaya karar verdim. benim cümlelerim anlatmaya yetmez gibi. ancak şunu söyleyebilirim ki david lynch'in sinema tarzına hayranım. bu tarz filmler hoşuma gidiyor, hem sonundan hatta filmin kendisinden herkes farklı bir şeyler anlayabiliyor, ayrıca senaryoya ya da daha doğru deyimle filmin içine koyduğu ufak dokunuşlar hoşuma gidiyor. kendinizi her an bambaşka gibi görünen bir olayın içinde bulabiliyorsunuz, ve ancak daha sonra filmi açıp tekrar izlerseniz bazı noktalar birleşiyor. ya da bana öyle oldu en azından. bir sinema severin (bu tabirle anlatmak istediğim çok ciddi biçimde sinema ile uğgrasan değil sadece belli başlı filmleri izlemiş ve ortalama üstü bir sinema zevki olan kişi anlamındadır.) izlemesi gereken bir film kesinlikle. fakat eğer öylesine bir film açayım ama aynı zamanda güzel de bişey olsun derseniz, sıkılıp yarısında kapatabilirsiniz.

    (bkz: the naked king) adlı yazarın mesajı üzerine, film hakkında daha geniş bilgiler bulmak için bu sayfaya gidebilirsiniz. hem de türkçe kolay bulunmaz yani.^:swh^

mesaj gönder