1. merhabalar sözlük,

  sıkıntısını çektiğim bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.
  bundan yaklaşık iki hafta önce sony marka telefonumun ön camı kendiliğinden çatladı. her ne kadar kulağa saçma gelse de masanın üzerinde çatladı telefon. olayı sindirdikten sonra nedenini merak ederek internette araştırma yapmaya başladım.

  hem türkçe, hem ingilizce sayfalarda pek çok insanın başına aynı sorunun geldiğini; z serisinde bu sorunun sıklıkla yaşandığını, pek çoğunun da onarım - değişim işlemlerinin yapıldığını gördükten sonra rahatlayarak halihazırda garanti süresi içerisinde bulunan telefonumu ankara / kvk servisine yolladım.

  sorunumu pek çok kez arayarak anlattım, ki bu süre zarfında yardımcı olacaklarını belirttiler. sorunu açıklayarak bir kağıda yazıp koymamı, bu şekilde çözüm ortakları kvk'nın yardımcı olabileceğini vesaire söylediler.

  her neyse yolladık telefonu, bu süre zarfında da ne olur ne olmaz diyerek ( işin içinde kvk var sonuçta. daha bir ürünü ücretsiz onardıklarına şahit olmadığım bir firma. ) telefon fiyatlarını araştırıyorum, piyasa araştırması yapıyorum.

  akşamına telefonuma bir mesaj geldi kvk'dan;

  " işte vay efenim böyle sizin hatanız siz kırmışsınız şu kadar para verip bizi zengin ederseniz biz de telefonu tamir ederiz. "

  hemen geri istedim telefonumu. bu noktada iş daha da garipleşmişti çünkü kvk saçmalıklar boyutunda yeni bir rekor kırmış, onarım ücretini benim yolladığım telefonun sıfır fiyatından daha yüksek söylemişti.

  bu süre zarfında sony'e yolladığım 4 tane e-mailin hiç birine cevap veren olmadı.

  az önce tekrar aradım, görüştüm. bir de teleservise yollayın dediler. bu konuda çözüm ortaklarımızla görüşmeniz lazım, yardımcı olamıyoruz başka bir konuda yardımcı olabilir miyiz dediler.

  ulan sanki dermanım oldu da başka derdimi soruyor.

  teleservis'te hata kullanıcıdan kaynaklı derse eğer yoluma bakmam gerekiyormuş.

  şimdi benim aklıma takılan 2 soruyu size tekrar sorayım;

  1- kendi kendine çatlayan ve bu nedenden dolayı kullanılmaz hale gelen; ayıplı ürün adı altında incelenmesi gereken telefonumun onarılmamış-değiştirilmemiş olması hak mıdır ?

  2- bir ürünün sıfır fiyatından daha yüksek tamir bedeli isteyen bir servisin telefonumu onarmamış olmamasına şaşırmalı mıyım ?

  paylaşmak istedim, okuduğunuz vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

  rica: halihazırda ekşisözlük'te aktif yazarlığı bulunan yazarlar bu konuyu duyurmamda yardımcı olurlarsa sevinirim.
  kuz

mesaj gönder