• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (7.50)
Yazar Sevil Atasoy
kusursuz cinayet yoktur - sevil atasoy
Dünyaca ünlü adli tıp uzmanı ve kriminolog Prof. Dr. Sevil Atasoy, ağırlıklı olarak cinsel zevk amaçlı cinayetleri ve seksüel seri katilleri ele aldığı Kusursuz Cinayet Yoktur'da, sadistlerin ve mazoşistlerin kanlı serüvenlerini aktarıyor, "zevkine ölüm" dosyalarını aralıyor.

Asla bulunmak istemeyeceğiniz evlerde yaşananlar, günlerce süren işkenceler, yanlışlıkla 19 yıl cezaevinde kalan masumlar, yanlış değerlendirilen deliller, Atasoy'un incelikli anlatımıyla karşınızda…

Kan nasıl sıçrar…
Satanizm ayinlerinin içyüzü…
Cinsel suçlar nasıl araştırılır, nasıl aydınlatılır…
Seks köleleri neler yaşar…
"Beni soluksuz sev!" diyen kimdi…
Münevver Karabulut cinayeti ve morgdaki hayalet…
(http://www.dr.com.tr/Kitap/Kusursuz-Cinayet-Yoktur/Sevil-Atasoy/Arastirma-Tarih/Sosyoloji/urunno=0000000388084)
  1. bu tarz slogan edinen (*:kusursuz cinayet yoktur) iddialı kalıplar bana hep uygunsuz gelmiştir. çoğu faili meçhul cinayetlerin raflarda tozlandığını saymazsak, şüphelinin olduğu ama yeterince kanıt oluşturamadığı için sonuçlanmadığı adli olaylara mutlaka denk gelmişsinizdir. ayrıca maktullerin üzerinde acemice bırakılmış bir çok iz, işaretlerin bulunması spontan gelişmemiş kusursuz olması planlanan cinayetlere gölge düşürür. burada katilin teknik bilgi ve becerisizliğine dem vurmak yerine kusursuz cinayetin olmadığı yönünde fikirler empoze edilir. bu kötü bir şey değildir sadece bakış açısıdır.

    ayrıyeten bu gibi tv programları cinayet işleme potansiyeli insanların hatta sıradan insanların bilinçaltına mantıklı hareket etmediği taktirde yakalanma/cezalandırılma sonucu hikayenin sona ereceği mesajı verdiğini düşünmekteyim. örneğin cinayet aletinin veya parmak izinin olay yerinde bırakılması zaten kusursuz cinayetten uzak terimlerdir.

    bize neden izletiyorlar ki! adli olaylarda yardımcı olalım diye mi? reyting uğruna bilinçli katiller yaratabilmek için mi?

mesaj gönder