1. olayı saptırmaksızın adli raporuna bakılırsa vücuduna kaç defa ateş edildiği tam olarak anlaşılamaz. ama basit matematik hesabıyla mevcut durum az çok ortaya konabilir. şöyle ki;

  mevcut rapor otopsi raporu değildir. ateşli silah yaralanması olduğu için acil servis hekimince tutulması zorunlu olan adli rapordur.

  bu rapor otopsi raporu değildir. adli vaka olduğu için, acil servis hekimi hasta hakkındaki izlenimlerini ve uygulamalarını not etmiştir^:zorunlu olarak^. kurşun deliklerinin giriş ya da çıkış deliği olduğunu irdelemek acil servis hekiminin görevi değildir, bu otopside ortaya çıkacak bir şeydir. bu yüzden gördüğü kurşun deliklerine giriş/çıkış deliği yazmıştır. ki bu halde bile; mevcut deliklere bakarak, aynı kurşun tarafından açılması muhtemel birbiriyle uyumlu delik bulmakta zorlanıyoruz.

  sağ omuz ön tarafında 1 adet kurşun giriş/çıkış deliği,
  sağ omuz arka tarafında 2 adet kurşun giriş/çıkış deliği var denmiş.

  bunlar uyumlu delikler mesela, birbirine ait giriş-çıkış delikleri olabilirler. ama şöyle vahim bir nokta var ki, sağ omuz arkasındaki iki adet kurşun deliği haricinde savcının arkasında kurşun deliği yok. önden giren kurşunlar önden çıkamayacağına göre, bu deliklerin hepsi farklı kurşunlara ait.

  kafadaki deliklere gelelim. 2. sayfada sayı verirken kafada 3 delik var denmiş. ilk sayfada ise
  sol mastoidde giriş/çıkış deliği, sol parietalde giriş/çıkış deliği var denmiş. mastoid dediği yer sol kulağın hemen arkası, parietal dediği yer ise sol kulağın biraz üstü. üçüncü bir delik için yer belirtmemiş burada. sol kulağın arkasından giren kurşunun sol kulağın üstünden çıkması biraz zor olduğuna göre, bunlar da farklı mermiler.

  neyse çok uzattık. "otopsi raporuna göre kafada iki mermi var ve bunları eylemciler sıkmış" diye geçiştiren bir cumhuriyet başsavcılığı olsaydım, ben de bu adli raporu yalanlardım. gizlediğim şeyleri ayan beyan ortaya koymuş çünkü.

  tanım: delik-deşik edildiği aşikar olan merhum savcıdır.

  edit: sağ omuz yerine sol omuz yazmışım bir yerde, onu düzelttim.

mesaj gönder