1. aslında kandırması çok kolay olan halktır ama akp dışındaki partiler bunu iyi kullanmıyor.

  sanki bütün halk iyi üniversite mezunu her şeyden haberdar falan sanılıyor. oysa alakası bile yok. bu dedğim insanlar devede kulak kalıyor çoğunluğun yanında. insanlar genelde hayalin peşinden gitmeyi yalanlara kalpten inanmayı çok seviyor.

  bu konuda insanların kutsal manevi değerlerini kullanmak ve yalan söylemek çok önemli dedim ya ne de olsa inanmaya meraklılar.

  mesela akp başkanlık sistemini getirmek istiyor değil mi ? yöntem basit siz bu insanlara senatoyu mahkemeyi jüriyi seçimleri anlatırsanız olmaz. mesela atıyorum diyeceğiz israil'le barışmanın sebebi başkanlığı getirmekmiş türkiye'yle yaptığı gizli anlaşmayla mossad ajanları filistine sokulacak denilse başkanlığın ecnebi işi olduğundan ilk kurulan islam devletinde cumhuriyetinin kullanıldığı sürekli olarak anlatılsa yüzde 80'i ikna olur. bir de bir sürü montaj fotoğrafla sosyal medyada yaydınız mı tamamdır. gerisi sizin hitabet yeteğinize kalmış.

  yada yolsuzlukları mı anlatacaksınız öyle adamlar cebe atıyor derseniz yine ikna edemezsiniz ama onun yerine osmanlıda kanuni 1 sikke rüşvet alanı taksimde ibret olsun diye sallandırdığını bir tane padişahın oğlunu bu yüzden evlaktıktan reddettiğini allah'ın rüşvet alana da verene de destek olana da lanet ettiğini yapanların ve oy vererek destek olanların belini 2 dünyada doğrultamayacağını medyadan destekleyerek anlatırsanız yine çoğu inanacaktır. mantığı anladığınıza göre siz de türetebilirsiniz böyle.

  hiç öyle olmaz olmaz demeyin. akp'nin gizli gizli uzay çağı silahı geliştirdiğine, sosyal medya bildirgesi diye bir şey olduğuna, 2023'te lozanın biteceğine, gizli maddeleri sayesinde türkiye'nin süper devlet olacağına inanan vs. o kadar çok insan var ki sadece potansiyelin farkında değiliz.

  edit: sanırım insanları nasıl manipüle ettiğini anlamış bulunmaktayım.

mesaj gönder