1. hepimiz ibrahim tatlıses'i önce şarkıcı olarak tanıdık. kimimiz onun şarkılarının yanında şişe şişe rakı içti, kimimiz "inanmıyorum yeaa ibo mu? yıvrançsınız" diyerek türkçemizi katletti. gel gör ki herkesin hayatından bir kere olsun mutlaka geçti.

    şarkıcı kimliği öyle çok ehemmiyeti olan bir özelliği değil. esas olarak bir kebapçı için, salonunun duvarında asılı olan fotoğrafı, michelin'den alacağı beş yıldızdan daha önemlidir. çünkü kebap, çatalı bıçağı sağ taraftan önümüze konmasını umursamaz, kebap için köz biber ve ya soğan oluşu önemlidir, satır kıyması mı ona bakman gerekir. ibrahim tatlıses tüm kebapçıların duvarlarında bir fotoğrafını bulundurmak istediği, şarkıcılıktan çok kebap gurmesi bir kişidir. vedat milor gibi kebap etinin hangi kuzunun kaçıncı toynağından yapıldığını tadına bakarak anlayamaz belki ama kesinlikle kebabı lahmacuna sarıp yer gerekirse. acısını bol koyar, acımaz. çatalla bıçakla işi olmaz, eliyle gömülür. lavaşın üstündeki unları bıyığıyla süpürür. bıyığı zaten ibrahim tatlıses için evrimsel süreçte gelişmiş bir filtredir. bazı zamanlar kalitesiz lahmacunun kokusunu aldığında düğümlenerek yenmesine izin vermez. her bir kılında özelleşmiş sinir hücreleri bulunur. bunlar sinaptik yollarla diğer sinir hücrelerine ordan tak beyindeki kebap çekirdeğine ulaşır. bu çekirdek ne yazık ki herkes de yeterince gelişmemiştir. bu tip bıyık ise tarihte daha önce sadece friedrich nietzsche'de görülmüş özel bir mutasyondur. nietzche'nin kebap yediğini bilmeyeniniz yoktur elbet. bu vasıfları ile neden daha çok şarkıcılığı konusunda konuşulur akıl alacak iş değil gerçekten.

    size hiç kebap diye hazır köfteyi marulla doldurup tırnaklı pideye sarıp dürüm diye yedirdiler mi? bilir misiniz kaç kebap sevdalısı iyi bir kebap için saatlerce aç kalıp kilometrelerce yol katediyor hergün?

    ibrahim tatlıses, şu garip kebapseverler için ülkenin her yerindeki iyi kebapçıları dolaşıp, bi'lfiil duvarlarına kendi fotoğrafını asmış bir aktivistten başkası değildir. eğer bugün kebap yenecek düzgün bir restoran bulabiliyorsak bunu ona borçluyuz. teşekkürler ibrahim tatlıses.. her ne kadar uyuşturucu kaçakçısı olsan da bu ülke için çok büyük işler yaptın. yeri geldi yıldız tilbe'yi pezevenklerin elinden aldın. öpüyorum bıyıklarından..

mesaj gönder