1. insan bazen tam olarak nerede olduğunu bilemiyor. üzülüyor muusun yoksa pek umrunda değil mi söyleyemezsin.yalnızlık insanı keskinleştiriyor sanıyordum ama öyle değilmiş onu öğrendim. sakince durup önüne yahut tavana bakıyorsun pek de bir şey düşünmeden.uçlu kalemin kağıtta çıkardığı sesleri duyuyorsun. garip aşk şarkıları dinliyorsun.sigara içiyorsun alkol alıp saçma sapan şeyler yazıyorsun. tembelsen biraz bir şeyler izliyorsun. zor mu dersen, pek değil. alışmak meselesi var. alışırsan aslında gayet normal. normallik öven bir insan görürseniz bilin ki yalnızdır.

    bir şeyler düşünürken çok da bir şeyler düşünmüyor aslında yalnız. çişim var diyor çişi varsa.sonra da gidiyor çiş yapmaya.birasını bitiriyor sonra yenisini açıyor. derdi ne yalnızın peki? yalnız olmak mı?yalnız olup buna gocunmamak ama aynı zamanda da yalnız olmamak istemek mi? peki kim olsun senin arkadaşın yalnız? kimi istersin beraber içmek için? ya o hayranı olduğun büyük yazarı yahut sana o güzel günleri yaşatan eski sevgilini,ha? ya da kimseyi? belki de yalnızsındır çünkü yalnız olmayı istemişsindir? yoksa kimse çağırmadığı için mi yalnızsın? ne dinlemek istersin yalnız? hiçbir şey?

    seçilmiş zavallılıkla nasıl savaşacağız yalnız? yardım istemezsen sana nasıl yardım edeceğiz? kim kurtarsın seni yalnız? kimse? peki toplumdan ne istiyorsun yalnız ? ötekilerle derdin ne senin?
    gizeh

mesaj gönder