• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.00)
the neon demon - nicolas winding refn
moda endüstrisindeki genç umut vadeden model jesse'nin los angeles'a taşındıktan sonra etrafı genç ve güzel kalmak için deliren kadınlarla çevrilir. olaylar güç ve hırs üzerinden devam eder.
 1. az önce ilk yarısını tek başıma izlediğim film. neden tüm ülkede sadece 3 salonda ve çok kısa süre vizyonda diyordum ama sinemayı bomboş bulunca anladım.

  pek çok kişi sevmeyebilir, zoom out / pan out'lar oldukça fazla. ama ben şehrin öte ucundan geldim ve mutluyum şu an, kişisel zevkler falan. update ederim ikinci kısım başlıyor :)

  edit: wtf

  kısmen kendine geldikten sonra edit: sinematografi, ses ve müzikler, oyunculuklar kusursuz.

  sorun şu ki, tanıtımlar da kusursuzmuş ve filmi çok güzel tarif etmişler: "most fucked up shit you'll ever see"

  bu filme herkes benim gibi özet okumadan, konu bilmeden, körlemesine girmeyi kaldıramaz. emin olun bir özet ya da ne bileyim parental guide falan okumanız alacağınız ufak spoiler'lara fazlasıyla değecektir.

  ankara'da tek gösterilen sinema cepa olmasaydı hemen şimdi bir daha izlerdim ama ya birkaç gün içinde tekrar geleceğim ya da blu-ray çıktığında alacağım. (blu-ray'i her türlü alacağım gerçi)

  mindblown edit:
  !---- spoiler ----!

  filmin başında, rujlar hakkında konuşurken isimleri ya meyveli ya da cinsel çağrışım yapan bir şey olur deniliyor. ardından jesse'ye sen hangisisin: food or sex? diyorlar.

  filmin sonuna doğru kız ruby ile seksi reddediyor.
  ardından kızı yiyorlar

  !---- spoiler ----!

mesaj gönder