• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
game of thrones
game of thrones george r.r. martin'in çok satan romanından uyarlanan yeni bir hbo dizisi. yazların yıllarca sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada, westeros hükümdarlığı kefaretini ödemekteydi. ihanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, entrikacı güney ve yabani doğu topraklarından, soğuk kuzey ve arkasında karanlık diyarları zapt eden kadim duvara kadar krallığın dört bir köşesini hırpalıyor idi. krallar ve kraliçeler, şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller 'demir taht' için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.
 1. tolkien'le kıyaslayanlar, hatta "daha iyi" diyenler oluyor, evet. tolkien epik fantezi'nin babasıdır. aksini söyleyen maldır. game of thrones'un farkı tolkien kadar epik olmamasıdır. westeros ve essos hakkında anlattığı tarih, olaylar vs. daha kabul edilebilirdir, tolkien gibi gözlerinizi öyle açtırmaz. elbette bir sürü şey var epik olan ama asla tolkien kadar uçmaz.

  he dizi güzel mi güzel. hakkını yemeyelim.

  ben yine de got ile tolkien'in karşılaştırılmasına karşıyım. yapmayın, üzülürsünüz. got'un tadı birazcık başkadır, onu da okuyun-izleyin. ama tolkien'i karıştırmayın meseleye, manyak mısın olm kör olursun.

  eksilemeden önce tolkien okuyun, sonra şeyyaparız sizinle. hadi öptüm.

mesaj gönder