1. zaten bildiğim ama neden kullanmadığımı bilmediğim, bugün nemesiss sayesinde bilgisayarıma kurup kullanmaya başladığım browser. o kadar güzel özellikleri var ki. bir insan browsera aşık olur mu? evet olur (bkz: youserların yokluk seviyesi) ^:swh^.

  açılış sayfası bir kere çok hoş. her seferinde değişen bir arka planı var, değiştirelebiliyordur büyük ihtimalle ama bu hali hoşuma gitti benim. direkt açılış sayfasından facebook, youtube, twitter, instagram, gmail ve whatsapp kısayolu bulunuyor. onun dışında booking, amazon gibi sitelerin de yönlendirmesi var. bunların bulunduğu menüde sık ziyaret edilenler, favoriler, uygulamalar falan da var.

  bunların dışında müzik kısmı çok hoş. bir çok grubun albümlerine ulaşabilmeniz mümkün. şarkılar youtube üzerinden açıldığı için herhangi bir telif muhabbeti falan da yok diye biliyorum. isterseniz istediğiniz bir tarza girip şarkı seçmeyi browsera da bırakabiliyorsunuz.

  ayrıca bulunduğunuz sitede indirilebilecek bir şey varsa (video falan filan) sağ üstte indirme ışığı yanıp sönüyor. tıkladığınızda direkt indirme seçeneği çıkıyor.

  az önce fark ettiğim bir özellik ise beni ekstra mutlu etti. web.whatsapp'ı çok kullanıyorum. bir fotoğrafın linkini sürükleyip atmaya kalktığımda link yerine direkt fotoğrafı gönderdi. ki bence hoş bir özellik bu.

  ayrıca bir fotoğrafı bilgisayarınıza kaydetmeye gerek kalmadan facebook, twitter, pinterest gibi sitelerde paylaşma imkanı veriyor.

  oyunlar kısmında ise kral oyun tarzı oyunlar var ama benim gibi çocukluk arkadaşıyla bir araya gelince arada bu tarz oyunlara saranlar varsa işlerine yarayabilir.

  en son bir artı özelliği de (aslında ilk dikkatimi çeken olmasına rağmen en son aklıma geldi) arayüzü direkt chrome gibi olması. ben bu arayüzü çok seviyorum.

  kullanın kullandırın efendim. yaptığı program tavsiyelerinden dolayı da nemesiss'e tekrar teşekkürler.
  jimi

mesaj gönder