• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.65)
pi - darren aronofsky
bir matematik dehasi olan max sorunlu bir kisilige sahiptir ve insan hayatinin belki de en önemli bulusuna ulasmak üzeredir. son on yil boyunca sayisal olarak tabiatin bir kodlanma sistemine sahip oldugunu kesfetmis fakat bunu çözmeyi basaramamistir.her sey ama her sey onu bir tek sonuca götürmektedir. ulastigi sonuç onu daha büyük kaoslara bunun da ötesinde problemin merkezi olarak kendine yöneltmektedir.buldugu sir için belki de insanlar birbirlerini bile öldüreceklerdir. bunu herkesten saklamalidir. max zincirin ilk halkasi olan kodu kirmayi deneyerek bu riski yok etmeye karar verir.
  1. öncelikle belirtilmeli ki, bünyede büyük çapta bir 'go oyunu oynama isteği' uyandıran filmdir. ayrıca film sonrası yorumlarını okumak, forumlarda her sahnede gizlenmiş çarpıcı enstantanelere kulak asmak çok zevklidir.

    izleyecek olup da burayı okuyayım diyenlere bir tavsiye: filmden bir an bile gözünüzü ayırmayın. ara sahnelerde, arka planlarda o denli güzel gizemler yatar ki, bunlardan birini yakalayıp ruhunuzda eritirseniz filmden alacağınız zevk ve ders üçe değil beşe katlanır !

mesaj gönder