• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.60)
up in the air - jason reitman
filmde george clooney’in canlandırdığı ryan bingham karakteri neredeyse bütün iş yaşamı şehirden şehire iş seyahatlerinden ibaret olan düşük maaşlı bir şirket elemanıdır. çalıştığı şirketin seyahat bütçesini küçültmesi üzerine ryan bingham kendini hiç beklenmedik bir mücadele içinde bulur. tam da yıllardır ulaşmaya çalıştığı 5 milyon uçuş mili hedefine ulaşmak üzereyken…üstelik rüyalarını süsleyen seyahat tutkunu kadınla yeni tanışmışken, çalıştığı şirket tasarruf önlemlerini gerekçe göstererek, bundan sonra daha az seyahat etmesini uygun bulmaktadır.
 1. george clooney ve vera farmiga'nın göz doldurduğu film. göz doldurmak derken, oyunculuktan bahsetmiyorum; basbayağı fiziksel güzellik abideleri olarak karşımızda duruyorlar.
  filmin genelinden bahsedecek olursak, ortalama üzeri, vakit ayırmaya değecek bir film olduğu söylenebilir. karakterlerin hayallerinin ve hedeflerinin zaman içinde evrilmesini görmek keyif veriyor. daha önceden insanları işten çıkarmak zorunda kalmışsanız, beyefendinin mesleği yüreğinizin sıkışmasına neden olabilir. gelecekte böyle bir şey yapmanız gerekecekse de izlemenizi öneririm.

  ve önemli spoiler:

  !---- spoiler ----!

  günübirlik bir hayattan vazgeçip aşkın peşinden gitmeye karar veren beyefendinin baltayı taşa vurması, hollywood'un kalbi kırılan bütün kadınlarının yüreğine su serpti. bu havai adamlar da zannediyorlar ki, canları istediğinde tüm kadınlar onlarla yerleşik bir hayata razı!

  !---- spoiler ----!

mesaj gönder