• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.67)
inception - christopher nolan
dom cobb (`leonardo dicaprio`) çok yetenekli bir hırsızdır. uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeye mal olmuştur.

cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkânsız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. mükemmel soygun yerine, cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. bu, gelişini sadece cobb’un görebildiği bir düşmandır.

olay yeri ise zihniniz.
  1. böyle filmlerin en sevdiğim özelliği, filmi izledikten sonra hakkında girilen yorumları ve teorileri okumanın çok keyifli olması.

    inception hayli popüler bir film olunca, muhabbeti her yere cıvık cıvık düşünce, izlemeyi tam altı yıl ertelemiş bir ben buldum karşımda ve bu beni bir üst rüya katmanına taşımak için önce filmi izledim ardımdan da başımı mikrodalganın içine sokup, 10 dakikalığına cihazı çalıştırdım.

    ve şimdi buradayım. ve şimdi yorumum bitti.

mesaj gönder