1. ünlü gitarist zakk wyldea ait gitar üreten bir alt firma. alt firma demek ne kadar doğru bilmiyorum. schecter bünyesinde zakk için üretim yapıyor çünkü. her modelinin tasarımını, yapımını sosyal medyadan adım adım takip etmiştim. geçtiğimiz günlerde wlyde audio gitarlar nihayet türkiye'ye de geldi. ilk fırsatta ben ds gidip denedim. ve net bir şekilde söylemek gerekirse zakk krallığını konuşturmuş yine. birçok bakımdan çok iyi bir gitar.

    kullanım rahatlığ olarak bakacak olursak. zakk wylde'ı bilen bilir. bilmeyen de adını googlea yazdığında nasıl bir tip olduğunu görecektir. gitarı kendisi ve kendisi gibiler için yapmış. bunu kabul etmek gerek. minyon yapılı birisi onları çalarken güçlük çeker. ben de biraz iri yapılı olduğumdan rahat rahat çaldım. o tarz gitarlar arasında ise en rahat çaldığım gitarlardı. bazı gibson modelleri elimi rahatsız eder mesela. klavyesi kalın gelir falan. bunların da klavyesi kalın olmasına rağmen hiçbir zorluk hissetmedim. takdir edilesi bir işçilik. ama fredlerin (perdeler arasındaki metal çubuklar) x jumbo olması biraz rahatsız etmedi desem yalan olur. zaten benim için tek eksisi o oldu. sololarımda slide (kaydırma) tekniğini sıkça kullandığımdan bir yerden sonra uyuz etti x jumbo fredler.

    tonlara bakacak olursak. yine tahmin ettiğimiz zakk tonları. distortionlar cayır cayır ama cleanlerde countryye kadar gidebilen yumuşaklık var. hemen ardından çaldığım gibson ve prs'i distortion tonlarda ciddi anlamda ezdiğini kabul etmem gerek.

    4 farklı kasa gitarları var: warhammer, viking v, odin, barbarian. genellikle desenleri zakk'le özdeşleşen bulls eye tabi ki. benim en çok hoşuma giden odin oldu. tonları ve kullanım rahatlığı bakımından bana daha çok hitap eden bir model. les paul kasaya çok çok yakın bir kasa. he şunu da atlamayayım tüm modellerde emg aktif manyetik kullanılmış.

    tüm bu güzelliklere rağmen fiyatları 1000$ civarında. gördüğümde çok şaşırdım şahsen. zakk hayranlarının gönül rahatlığıyla alabileceği gitarlar kesinlikle.
    jimi

mesaj gönder